d579ba1d-1de9-4555-ad70-f96e65b15b27.jpeg
5. “Alüminium” Uluslararası Çağdaş Sanat Bienali 11-16 Aralık tarihleri arasında Bakü‘nün çeşitli müze, galeri ve tarihi mekanlarında yer alıyor. 2003 yılından beri her iki yılda bir Bakü’de gerçekleştirilen Uluslararası Çağdaş Sanat Bienali tüm dünyadan sanatçıları, sanat eleştirmenlerini ve küratörleri Azerbaycan’a çekiyor ve ayrıca dünyanın farklı yerlerinden çağdaş sanatı uluslararası bir arena da sanat otoritelerine sunuyor.

5. Alüminium Uluslararası Bakü Çağdaş Sanat Bienali Yazan:Denizhan Özer

11 B izlenme  
24.12.2012Merkez müzenin üst katındaki bienal salonuna girdiğinizde ünlü Gürcistanlı sanatçı Zura Arabidze’nin “Paradigma Personnel“ isimli  dört fotoğraftan oluşan eseri ile karşılaşıyorsunuz.


5. “Alüminium” Uluslararası Çağdaş Sanat Bienali 11-16 Aralık tarihleri arasında Bakü‘nün çeşitli müze, galeri ve tarihi mekanlarında yer alıyor.  2003 yılından beri her iki yılda bir Bakü’de gerçekleştirilen Uluslararası Çağdaş Sanat Bienali tüm dünyadan sanatçıları, sanat eleştirmenlerini ve küratörleri Azerbaycan’a çekiyor ve ayrıca dünyanın farklı yerlerinden çağdaş sanatı uluslararası bir arena da sanat otoritelerine sunuyor.


Yazının devamını okumak için TIK layın !
https://www.arttv.com.tr/Yazi/5-aluminium-uluslararasi-baku-cagdas-sanat-bienali-yazandenizhan-ozer

Devamı

Seçtiklerimiz