Ardan Özmenoğlu, Almanya Hagen'deki Osthaus Müzesi’nde!

Ardan Özmenoğlu, Hagen Osthaus Müzesi’nde

11 B izlenme  
4.05.2016

Almanya, Hagen'deki Osthaus Müzesi'nde gerçekleşecek olan “Made in Istanbul” başlıklı Ardan Özmenoğlu'nun ilk müze sergisi sanatçının eserlerini bir araya getirdi.
 

Art nouveau, ekspresyonist ve çağdaş sanat sergilere odaklanan Hagen'deki Osthaus Müzesi'nde 15 Nisan ve 5 Haziran 2016 tarihleri arasında sürecek sergi, Özmenoğlu'nun kapsamlı ve nitelikli eserlerine beraberce ev sahipliği yapıyor.

 


Art is my husband

Özmenoğlu eserlerinde Türk ve küresel popüler kültüre ait ifade ve imgeleri altüst edişi ile tanınıyor. Özellikle post-it not kâğıtları, cam heykelleri ve neon kullanarak ürettiği eserlerinde, malzemenin beraberinde getirdiği anlam yükü ile beraber; kültürel tarih ve gündelik hayatın üst üste bindiği özel bir dil geliştiriyor. Özmenoğlu, iletişim ve teknoloji hızıyla tanımlanan çağımızda, işaretler ve imgelerle yaptığı eserleriyle Türkiye güncel sanatında benzersiz bir çizgi tutturuyor.

1979, Ankara doğumlu Ardan Özmenoğlu, lisans ve yüksek lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi’nde aldı. Berkeley Kala Art Institude, Ateliergemeinschaft Milchhofe. V. Berlin, Frans Masereel Centrum Kasterlee, Kulturkontakt Viyana ve Glasstress Murano Venedik’te misafir sanatçı programlarına katıldı. Berlin, İstanbul, New York, Ankara, Viyana, Cenevre ve Zagreb’de kişisel sergiler gerçekleştirdi. İstanbul ve New York’ta çalışan sanatçının bir sonraki kişisel sergisini Osthaus Museum Hagen 15 Nisan 2016’da sanatseverlerle buluşturuyor.Ardan Özmenoğlu ve Hüma Kabakçı

Hüma Kabakçı’nın küratörlüğünde gerçekleşen, Hagen, Osthaus Müzesi’ndeki ‘Made In Istanbul’’u ziyaret etmek isterseniz adres: Museumsplatz 1, Hochstr. 73 58095 Hagen, Almanya.

Devamı

Seçtiklerimiz