f2af643b-1f2b-4576-a0c7-c8029d8139a4.png
59 yaşında hayatina son veren Virginia, tek bir adama veda mektubu bıraktı;

Virginia Woolf'un Aşkına Veda Mektubu

14 B izlenme  
26.12.2011

Virginia Woolf ve  Leonard Woolf


59 yaşında hayatina son veren Virginia, tek bir adama veda mektubu bıraktı;

“Sevgilim, yine çıldırmak üzere olduğumdan eminim. Yaşadığım o korkunç anlara geri dönemem artık. bu kez iyileşemeyeceğim. Sesler duymaya başladım, hiçbir şeye odaklanamıyorum.  Bu yüzden yapabileceğimin en iyisi olduğunu düşündüğüm şeyi yapıyorum.

Sen bana verilebilecek en büyük mutluluğu verdin. Benim her şeyim oldun. Bu korkunç hastalık beni bulmadan önce birlikte bizim kadar mutlu olabilecek iki insan daha düşünemezdim. artık savaşacak gücüm kalmadı.

Hayatını mahvettiğimin farkındayım, ben olmazsam rahatça çalışabileceğini de biliyorum. Bunu sen de göreceksin. Görüyorsun ya, bunu bile düzgün yazamıyorum. okuyamıyorum. söylemek istediğim şu ki, yaşadığım her mutluluğu sana borçluyum. bana hep sabır gösterdin, çok iyi davrandın.

Demek istediğim, bunları herkes biliyor. Eğer biri beni kurtarabilseydi, o kişi sen olurdun. Bir tek senin iyiliğinden eminim, onun dışında her şey terk etti beni. hayatını mahvetmeye devam edemem. Birlikte bizim kadar mutlu olabilecek iki insan daha düşünemiyorum.”


Virginia Woolf 1882 – 1941


Leonard ve VirginiaLeonard ve Virginia, nişan 1912.Virginia Woolf, hizmetçi Nellie Boxall, dadı Lottie Hope, Nelly Brittain ve Virginia'nın yeğeni Angelica Bell. 1922 yılında Vanessa Bell tarafından fotoğraflandı.
kardeşler
  Virginia (Woolf) ve Vanessa (Bell) StephensVirginia Woolf, yazı masası (bir tür taşınabilir dizüstü bilgisayar)


Virginia ve Leslie

Devamı

Seçtiklerimiz