80a374ee-7f10-4dce-ade4-e624262072b2.jpg

Derin Sarıyer | Güzel Şeyler Söylemek İsterdim | Videoklip

76 B izlenme  
1.12.2014
Derin Sarıyer’in yeni single’ı  “Güzel şeyler söylemek isterdim”, Elec-Trip Records etiketiyle iTunes’da ve diğer dijital ortamlarda tüm dünyada satışa sunuldu.
Prodüktörlüğü ve aranjörlüğünü Oğuz Kaplangı’nın yaptığı şarkının videosu ise  Dilek Altan yönetmenliğinde çekildi.   
 
Türk tasarım dünyasının en köklü ve güçlü oluşumlarından biri olan Derin Design'ın ikinci kuşak yöneticisi ve art direktörü Derin Sarıyer'in çocukluk yıllarına dayanan şarkı yazarlığı 2013 sonunda yayınlanan ilk single’ı ‘Herkes Bir Şey Biliyor’ ile ve su yüzüne çıkmıştı. 
 
Derin Sarıyer’i uzun yıllardır başarılı bir iş adamı, marka yöneticisi ve güçlü bir tasarımcı olarak tanıyanlar bu özelliklerine bir yenisini daha eklediler. Artık tutkulu bir müzisyen olarak da karşımıza çıkan Derin Sarıyer, söz ve müziği kendine ait olan şarkılarıyla müzik dünyasında da yaratıcılığını gösteriyor.
 ‘Bağımsız’ olarak tanımladığı müzik tarzı ve kendi yazdığı özgün şarkı sözleriyle kısa zamanda müzikseverlerin beğenisini kazanan Derin Sarıyer, Mayıs ayında çıkardığı ikinci single’ı ‘Yorulduysan’ ‘ın ardından şimdi de yeni single’i “Güzel Şeyler Söylemek İsterdim’’ile karşımızda.
 
Derin Sarıyer yeni şarkının arkasındaki fikri şöyle anlatıyor: 
 “İnsan kendinden daha büyük bir şeylere, evrensel bir plana ait olmak ihtiyacı hisseden bir varlık. En büyük korkumuz evrenin, dünyamızın kötücül bir yer olması değil. Bize karşı kayıtsız olması. Anlamdan yoksun bir dünyada yapayalnız kalışımız. Gerçek dünya kabullenebilmemiz için fazla sert ve soğuk. Kulağımıza sürekli çürümeyi ve ölümü fısıldıyor. Duymamak için gerçeği ihmal edip, iteliyoruz. Hayatın sarsılmaz bir anlama sahip olması gözlerimizi karartan özlemimiz. Anlam vermek isteriz, anlayamadığımızdan. Ne kadar yıpratıcı görünse de yaşıyor olmanın çelişkisiyle yüzleşebilmek insanın hayatına katabileceği en üst değerdir. Kişisel hakikatimizi, anlamımızı yaratmaktan başka çaremiz yok. Karanlık uçsuz bucaksız olsa da kendi ışığımızı yansıtmalıyız. “Yaşama umutsuzluğu yoksa yaşama aşkı da yoktur.””
 
Güzel Şeyler Söylemek İsterdim
söz-müzik: Derin Sarıyer
düzenleme – mix: Oğuz Kaplangı
mastering: Pieter Snapper
yönetmen: Dilek Altan
 
Devamı

Seçtiklerimiz