80a374ee-7f10-4dce-ade4-e624262072b2.jpg

Mercan Dede - Ensemble

99 B izlenme  
27.08.2014
Mercan Dede
Napas
Ensemble
Zorlu Center

Zorlu Center PSM'nin sunduğu, Mercan Dede'nin sanat yönetmenliğini üstlendiği Mercan Dede Ensemble Özel Ramazan Projesi kapsamındaki ilk konserde Ludovico Einaudi, Mercan Dede’nin sahnesine konuk oldu. Dünyaca ünlü müzisyenler ile çalışan ve film müzikleri ile ön plana çıkan Einaudi, Zorlu Center PSM’nin ilk sezonunu açmıştı.

Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi (PSM), Ramazan ayı boyunca da İstanbulluları müziğin büyülü dünyası ile buluşturmaya devam ediyor. Farklı tarzlardaki sanatçılarla ortaklaşa vereceği konserler dizisinin ilkinde Mercan Dede, Ludovico Einaudi ile Zorlu Center PSM sahnesinde izleyicilere unutulmaz bir gece yaşattı.
Mercan Dede Ensemble Projesi'nin ikinci konuğu, sanat yönetmenliği & koreografilerini üstlendiği yüzlerce sahne gösterisiyle Türkiye'de ve uluslararası alanda sayılı isimler arasında yer alan Beyhan Murphy ile; günümüzün en önde gelen icracılarından biri olarak kabul edilen Kanun virtüözü ve besteci Göksel Baktagir.
Geçtiğimiz yıllarda Mercan Dede ile gerçekleştirdikleri çalışmalarla hem Türkiye'de, hem de yurt dışında çok ses getiren projelere imza atan Beyhan Murphy, bu tanınmış koreografilerinin yeni düzenlemelerinden oluşan özel bir performansla Mercan Dede'ye eşlik edecek. 1992'den beri modern dans alanında Türkiye ve dünyanın ilgiyle takip ettiği koreografiler sahnelemiş Murphy'nin; Güldestan, Seyahatname ve Barbaros projelerinin müziklerini de Mercan Dede bestelemiştir.
Devamı

Seçtiklerimiz