973c8d03-2093-4610-8d2b-5be8c458cec0.png

Ali Emre Doğramacı

Hakkında

Ali Emre Doğramacı (d.1988, İstanbul) tasarım eğitimine İstanbul Bilgi Üniversitesi Görsel İletişim tasarımı Bölümü’nde başladı. Belçika’nın Gent şehrinde bulunan Sint-Lucas Beeldende Kunst okulu Grafisch Ontwerp bölümünde öğrenci değişim programı yaptıktan sonra yüksek lisansını New York şehrinde bulunan School of Visual Arts, Designer as Author + Entrepreneur programından aldı.

Mezuniyetinin ardından New York şehrinde kültür & sanat alanında işler yapan MTWTF Studio da çalıştı. Bu süreçte Brooklyn Müzesi, Buell Center ve Astor Place Bölgesi için kurumsal kimlik, yönlendirme tasarımı ve sergi iletişim kampanyalarında görev aldı. İstanbul’a dönüşünün ardından İKSV 14. İstanbul Bienali’nin (Tuzlu Su) tasarım işleri için Milano’lu Leftloft ajansının yerel ekibinde bulundu.

2015 itibariyle profesyonel işleri kendi ismi altındaki stüdyosunda devam ettiren Ali Emre Doğramacı'nın bazı önemli çalışmaları; Salt ve apexart işbirliğiyle yapılan Şam’da Kayısı Sergisi’nin iletişim kampanyası; HAS Mimarlığın Tophane-i Amire Tek Kubbeli Salonda gerçekleştirilen Mimaride Ses ve Işık Sergisi iletişim kampanyası; Salt tarafından düzenlenen İşveren Sergisi iletişim kampanyası ve Arter tarafından düzelenen Ali Mahmut Demirel’in Ada sergi kitabı. Halen kültür & sanat kurumları için işler üretmeye devam eden Ali Emre Doğramacı, 2020 yılından beri dijital sanat alanında degrade renkler üzerine eser çalışmaları yapmaktadır.

Devamı
Bizi Whatsapp'ta takip edin