ekavbanner1.jpg.jpg

Bodies In Urban Spaces - Willi Dorner

22 B izlenme  
20.10.2009
Koreograf Willi Dorner ve 20 dansçısı bedenleriyle Bad Gleichenberg'de kamusal ve yarı kamusal alanları keşfediyor ve böylece izleyicinin bakış açısını değiştirmek istiyorlar.

Regionale 08 çerçevesinde misafir olacak dans performansının adı ''Kamu Alanlarda Bedenler''. Anlaşılmış bir start noktasından yola çıkarak seyirciler hareket eden kitleyi meydan, caddeler, pasajlar, alışveriş merkezleri ve başka yerler gibi kamusal ve yarı kamusal alanlarda takip ediyorlar. Hızlıca biçimlendirilmiş beden şekillerinden zincir yeni bakış açıları ve görünüşler sunuyor, şehre yeni bir yüz ve başka bir profil kazandırıyor.

Misafirler ve yoldan geçenler bu tecrübe edinme seyahatine götürülüyor ve gördükleri yerleri yeni resimlerle hafızalarına kazıyor. ''Ortamın boyutlarını algılamak için beden araçtır. Bedeni mekan ve mimariyle bağlantıya koyarak, sadece ölçü olarak görev yapmıyor, aynı zamanda mekana bir anlam da veriyor'', diyor Willi Dorner. Ara boşlukları adeta doldurarak sadece yeni boyutlar değil, aynı zamanda beden ile mimari arasındaki karşıtlıklar da belirgin hale geliyor.
Devamı

Seçtiklerimiz