f2af643b-1f2b-4576-a0c7-c8029d8139a4.png

Facity - Emrah Altınok

35 B izlenme  
3.11.2020

Emrah Altınok 1998den beri portre fotoğrafçısı. Ama altı ay önce dahil olduğu uluslararası bir fotoğraf projesinde kendini buldu.

Facity, dünyanın farklı şehirlerinden insanların yüzlerini sergileyen sanal bir internet sitesi. Facity.com adresinde 102 şehirden, 298 fotoğrafçının çektiği, 2711 fotoğrafı bulunuyor. Altınok, şimdiye kadar siteye aralarında 30a yakın ünlünün olduğu 180 fotoğraf çekti.

Emrah Altınok 1980 doğumlu. İstanbulda yaşıyor. Yıldız Teknik Üniversitesinde akademisyen. Üniversite yıllarından bu yana fotoğrafla ilgileniyor. Bugüne dek fotoğrafları birçok ulusal ve uluslararası dergilerde ve sergilerde yer aldı. Altınok genellikle portre fotoğrafları çekiyor.

Fotoğrafta gerçekçi bir tavırdan yana. İçinde insan olmayan fotoğraflar çekmeyi sevmiyor. Fotoğraflarında yer alan modellerin iç dünyasını bir veri olarak kullanmanın yanında, karesine kendi bilinçdışını da aktarabilmek gibi bir derdi var. Emrah Altınokun fotoğraf dışında da sanatsal çalışmaları var. 2002den bu yana edebiyat dergilerinde yazıyor ve yayımlanmış iki tane şiir kitabı bulunuyor. Ayrıca çocukluk yıllarından bu yana müzikle de ilgilenen Altınokun bir de etreh adında müzik grubu var. Psychedelic Rock yapan grubun gitaristi olan Altınok önümüzdeki yıllarda bir de albüm çalışması yapmayı planlıyor.

http://www.emrahaltinok.com

Devamı

Seçtiklerimiz