Koleksiyoner - Galerist Pearl Lam ile 5 dakika özel

93 B izlenme  
4.11.2020
Koleksiyoner-Galerist Pearl Lam ile 5 dakika özel
 
Asya Kıtası'nın önde gelen sanat galerilerinin sahibesi Pearl Lam, Eylül ayında İstanbul Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleşecek olan 'Uluslararası Sanat Fuarı' için ülkemize geliyor. Hong Kong, Şangay ve Singapur merkezli bu galeriler, bu güne dek dünyanın değişik ülkelerinden ünlü tasarımcıların eserlerini sergilemesiyle biliniyor. 
Renkler dünyasının en güçlü ve iddialı kadınlarından biri sayılan Lam, 1993 yılından bu yana önceliği Çinli sanatçıların yapıtlarına vermiş. Ve böylece Uzakdoğu'nun gizemini tüm dünyaya tanıtmış. Bu yüzden Pearl Lam adı Çin ve Batı arasındaki kültürel gelişimin mimarları arasında geçmekte.   
Ünlü koleksiyoner bu kez de Türk sanat severlerle buluşmaya hazırlanıyor. 
Yinka Shonibare (MBE), Li Tianbing, Joana Vasconceolos, Carlos Rolon, Zhu Jinshi, Su Xiaobai, Sayaka Ishizuka ve Loreta Saez Franco'dan oluşan ünlü  sanatçılar ve eserleri, 16 Eylül-18 Eylül tarihleri arası Pearl Lam Galeri'de siz sanat severleri bekliyor.
Sergide, abstract akımının başarılı örneklerinin yanı sıra, Çin'in müthiş gizemini, geleneksel Çin zanaatı tekniğiyle anlatan tablolar da yer almakta. 'Enstalasyonda artık son nokta' diyebileceğimiz tasarımlar ise kuşkusuz Pearl Lam ismini ve Art International İstanbul'u bir kez daha unutulmaz kılacak...     
 
Müzik:Müzkotek     
 
Devamı

Seçtiklerimiz