ekavbanner1.jpg.jpg

Sonsuz Kollu Dansçı María Pages

33.750 izlendi
María Pages tüm zamanların en ünlü kadın dansçılardan biri olarak dans dünyasında ayrıcalıklı bir yerde bulunuyor.

Birçokları tarafından “Sonsuz Kollu Dansçı” olarak adlandırılan sanatçı, yaratıcılığının tadını kendi gösterileriyle çıkarıyor.
Maria Pages flamenko sanatında kendine has figürleri ve duruşu ile uluslararası bir üne sahip. Klasik flamenko tarzından gelmesine rağmen yarattığı eserlerde modern flamenko dansının geleceğine yeni ufuklar açıyor.

Maria Pages profesyonel kariyerine Antonio Gades Topluluğunun üyesi olarak başladı. `Carmen `,`El Amor Brujo` ve Carlos Saura’nın dünyaca ünlü `Flamenko` filmi gibi çeşitli sinema projelerinde yeraldı. 1990 yılında kendi dans topluluğu Maria Pages Dans Topluluğu`nu kurdu.

O tarihten bu yana yarattığı ve prodüksiyonunu üstlendiği projeler arasında: Sol y sombra (1990), De la luna al viento (1994), El perro andaluz-Burlerías (1996), La tirana (1998), Flamenco Republic (2001),İspanyol Ulusal Balesi için Ilusiones FM (2002), Canciones, Antes de una guerra (2004), Sevilla (2006) yeralıyor.

Maria Pages ve Dans topluluğu gösterileriyle bugüne kadar Amerika, İngiltere, Fransa, İtalya, Almanya, Singapur, Çin,Tayvan, İsrail, Mısır, Rusya, Meksika, Honduras gibi birçok ülkede turneler düzenledi. María Pages aynı zamanda Madrid Kültür Konseyi Yönetim Kurulunun etkin bir üyesi olarak dikkat çekiyor.13.05.2009 Çarşamba Saat:20:00 'da Cemal Reşit Rey Konser Salanunda.


BENZER VİDEOLAR

ART BLOG