I love you more than art -Karma Sergi -Ekavart Gallery

74 B izlenme  
7.11.2020

Ekavart Gallery, Denizhan Özer küratörlüğünde 19 Şubat - 10 Mart 2013 tarihleri arasında "I love you more than art / Seni sanattan daha çok seviyorum" isimli sergiye evsahipliği yapıyor.  

Değişmekte olan günümüz gerçeklerine karşı sevginin, aşkın, gerçek mutluluğun ne kadar önemli ve vazgeçilmez olduğunu anlatan 16 sanatçı, kendi gerçeklerinden yola çıkarak farklı disiplinlerde ürettikleri eserlerle sanatseverlerin karşısına çıkıyor. 

Pemra Aksoy, Mustafa Albayrak, Işıl Arısoy, Tomur Atagök, Yıldız Doyran, Leyla Emadi, Gülten İmamoğlu, Nesren Jake, Ekin Onat, Aslı Özok, Deniz Pireci,  Ahmet Sarı, Nurseren Tor, Tansel Türkdoğan, Erkan Yaprakkıran ve Semih Zeki'nin yer aldığı sergide, sanatçılar modern insanın yaşadığı hayatla olan çelişkili sürece eleştiri getirerek, bireyin düşünceleri, duyguları ile var olduğunu ve her türlü negatif söyleme karşın sevginin hayatın her alanında yer alabildiğini anlatmaktadırlar. Sistemin duygularımızı düşüncelerimizi yönlendirmek ve hayatımızı standartlara sokarak tekdüze bir hale getirdiği bu negatif duruma karşın sanat hayatın her alanına sızan, her türlü yönlendirme ve standartlara karşı direnen can simidi gibidir ve hayatın bir çeşit yansıması, vazgeçilmez olgusudur.  

Kendilerine has bir dille ürettikleri yapıtlarda tutkuyu, sevgiyi, aşkı, çelişkileri anlatan sanatçılar, içlerinde taşıdıkları yaşam sevinçlerini " seni sanattan daha çok seviyorum" diyerek anlatmaktadırlar.  

Sanat hayat ilişkisini irdeleyen ”I love you more than art” sergisi 10 Mart 2013 tarihine kadar Ekavart Gallery’ de görülebilir.

Devamı

Seçtiklerimiz

Bizi Whatsapp'ta takip edin