d579ba1d-1de9-4555-ad70-f96e65b15b27.jpeg

10 Graffiti Sanatçısı/ 10 Megaboard- From The Streets Of Istanbul - Power FM

18 B izlenme  
6.01.2021

POWER FM   sunar

“FROM THE STREETS OF ISTANBUL”

10 GRAFFITI SANATÇISI / 10 MEGABOARD

POWER FM’İN GERÇEKLEŞTİRDİĞİ  CANLI GRAFFITI PERFORMANSI 74STUDIO VE MILK GALLERY  ISBIRLIGINDE ISTANBUL SOKAKLARINDA....

FROM THE STREETS OF ISTANBUL (ISTANBUL SOKAKLARINDA) İstanbul’da ilk defa yapılacak olan benzersiz bir projedir… Proje , LAKORMIS, MURYS, HERO, OMERIA, MET, FUNK, CHOMA, TEXAS, LEO, HURE  gibi günümüzün en başarılı ve yetenekli  on grafitti ve sokak sanatçısını  şehrin  kalbinde bir araya getirdi.
Yukarıda ismi geçen genç grafitti sanatçıları şehrin kilit noktalarındaki megaboardları sanat eserlerine dönüştürdüler ve bunu yaptıkları süreçte izleyiciler canlı bir grafitti performansına tanıklık ettiler.

FROM THE STREETS OF ISTANBUL; POWER FM'in  ’74 STUDIO ve MILK GALLERY işbirliğiyle ile  gerçekleştirdiği dev bir organizasyondur!

Günümüzün en yetenekli ve başarılı on graffiti sanatçısı kendilerine özgü sanatsal yaklaşımları ile İstanbul’un kilit noktalarında yer alan on adet mega-boarda , 10 gun süresince  Power Fm logosunu  çeşitli sokak sanatı tekniklerini ve kendi sanatsal yaklaşımlarını kullanarak yorumladılar.

Günümüzün heyecan veren sanat dalı graffiti ve geniş anlamıyla sokak sanatını desteklemek amacıyla;  yaratıcı sürecin gözler önüne serildiği; seyirciler ve sanatçılar tarafından analiz edilip ve sorgulanacağı bir ortam yaratılmasına katkıda bulunacak etkinliğe gelip, bizimle sokak sanatını şekillendiren  sosyal, kültürel, ogeleri düşünmeye davet ediyoruz.

Bizler;  grafitti ve sokak sanatının çok geniş kitlelere ulaşma gücü ve içerdiği mesajlar ile  çok ilham verici, heyecanlı, sorgulayıcı,  zeka,  espri ve empati dolu;  özgün bir sanat dalı  olduğuna inanıyoruz. İşte tüm bu özellikleri ile diğer tüm sanat dallarından ayrılan ve yaşadığımız çağda çok önem kazanan  sokak sanatını FROM THE STREETS OF ISTANBUL adlı projede  kutluyor ve sizi  bizimle bu heyecanı yaşamaya davet ediyoruz!

Devamı

Seçtiklerimiz