973c8d03-2093-4610-8d2b-5be8c458cec0.png

13 Queens alexandfelix

23 B izlenme  
13.11.2020

CDA Projects sanatseverleri Nisan ayı boyunca devam edecek gerçek üstü bir dünyaya davet ediyor. İsviçreli sanatçılar Alex Gertschen ve Felix Meierin en yeni projesi olan 13 Queens Türkiyede ilk kez 1-30 Nisan tarihleri arasında CDA Projects Galeride sergileniyor.

Alex ve  Felixin işlerinde gözlerini seyirciye dikmiş, onlara etkisi kolay kolay geçmeyecek büyüler yapan harikulade yaratıklar var. Bunlar, keşfedilmeyi bekleyen yabancı dünyalar. Şekiller ve renklerle dolu damalı kostümlerle örtülmüş, tanınmaz hale getirecek kadar sıra dışı şekillerde sergilenen, gündelik hayatımızın tanıdık nesneleriyle dolu dünyalar.


Alex  ve Felixin en yeni projesi olan 13 Queens, işlerinin sürekli bir devamlılık içinde olduğunu ve kendinden öncekileri taçlandırdığını gösteriyor. İlk defa modeller arka plan olmaktan çıkıyor ve sanki kumaş parçalarıymışçasına nesneler taşıyor, böyle yaparak da kendileri bir tür arka plana dönüşüyorlar. Kraliçesi oldukları o harikulade bölge olan bedenleri genişliyor.

Gücün sembolleri ve hayal dünyalarının işaretleri, yapıştırılmış oldukları vücutlarına asılı duruyor veya başlarının ve omuzlarının üstünde duruyor. Bu Kraliçeler, duyusal imparatorluklarını birleştirmişler. Her biri gururlu bir Kraliçe, süslerin koruyucu meleği ve seyircilerin içinde kendilerini kaybetmeye davet edildiği bir semboller imparatorluğunun hakimi.

13 Queens,bu dünyadan olmadıkları belli, gösterişli bir şekilde giyinmiş, ilgi çekici bir soylular galerisi. Resim üzerine düşündükçe, resmin ortasında aslında bir Kraliçe olduğu gittikçe daha belirsizleşiyor. Detaylardan, normal amaçlarından farklı şekillerde kullanılmış nesnelerden ve bunların yaratıcı bir şekilde yeniden yorumlanmalarından ve daha da fazla sıra dışı detay bulma arzusundan sihir fışkırıyor.

Devamı

Seçtiklerimiz

Bizi Whatsapp'ta takip edin