80a374ee-7f10-4dce-ade4-e624262072b2.jpg

288. Müzayede | Çağdaş Sanat Eserleri | Artam Antik A.Ş

125 B izlenme  
27.10.2015
288.Müzayede
Çağdaş Sanat Eserleri
7 Kasım 2015
Artam Antik A.Ş


Erol Akyavaş, Orhan Peker, Burhan Doğançay, Bedri Rahmi Eyüboğlu,  Abidin Elderoğlu, Nejad Melih Devrim, Ferruh Başağa, Adnan Çoker, Avni Arbaş, Abidin Dino, Fikret Mualla, Ömer Uluç ve Mehmet Güleryüz gibi Türkiye’nin usta sanatçılarının yer aldığı müzayedede 1950’den günümüze çağdaş Türk sanatından önemli bir seçki koleksiyoncuların beğenisine sunuluyor.
“Çiftçi Ailesi” 250,000 TL
Müzayedenin öne çıkan eserleri arasında Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun “Çiftçi Ailesi” konulu ünlü tablosu yer alıyor. Eylül 1953 tarihinde ilk kez Time dergisinde yayınlanan eser Anadolu renkleri ve mozaik desenleriyle betimlenmiş anne, baba ve bebekten oluşan çiftçi ailesini konu alıyor.. 250,000 TL açılış fiyatı ile satışa sunulacak eser Türk resminin usta ismi Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun başyapıtları arasında gösteriliyor. Müzayedede ayrıca Erol Akyavaş’ın retrospektif niteliğinde 5 eseri,  Burhan Doğançay’ın “Kurdeleler” serisinden 4 eseri, Ferruh Başağa’nın 1980 sonrası önemli eserleri ile Orhan Peker ait önemli tuvaller satışa sunuluyor. Adnan Çoker’in farklı dönemlerinden 4 eseri, Fikret Mualla’nın “Sokak” konulu tablosu ile Abidin Elderoğlu’nun tuval çalışmaları satışa sunulacak eserler arasında. 
 
Çağdaş Türk sanatı yapıtlarının yanı sıra Francis Bacon, Joan Miro, Yves Klein, Damien Hirst, Victor Vasarely, Peter Halley, Peter Zimmerman ve Hiroshi Sugimoto imzalı eserlerin de yer aldığı müzayede uluslararası sanatçıların eserlerini koleksiyonculara sunuyor. 
 
Güncel Türk sanatının önde gelen isimleri Kemal Önsoy, Azade Köker, Selma Gürbüz, Canan Tolon, İrfan Önürmen ve Ekrem Yalçındağ gibi değerli sanatçıların eserlerinin satışa sunulacağı müzayedede güncel sanatın genç temsilcileri Nilbar Güreş, Mehmet Ali Uysal ve Yaşam Şaşmazer’in sıradışı işlerinin yer aldığı müzayedeyi Olgaç Artam yönetecek. “Müzayedede yer alan eserleri kendi koleksiyonumuza seçer gibi özenle ve dikkatle seçmeye çalıştık” diyen Artam, tüm sanatseverleri satışa sunulacak eserleri yakından görmek için müzayede öncesinde Antik Palace’a davet ediyor.
 
Satışa sunulacak eserler 2 Kasım  - 7 Kasım tarihleri arasında Antik A.Ş. sergi salonlarında görülebilir.
7 Kasım Cumartesi Saat 15:00’de Antik Palace’da gerçekleşecek müzayede değerli imzalara ait eserlere sahip olmak isteyen koleksiyoncular için bir fırsat niteliğinde.  
Müzik:Müzikotek
 
Devamı

Seçtiklerimiz