293. Müzayede | Çağdaş Sanat Eserleri | Artam Antik A.Ş

126 B izlenme  
4.11.2020

 Çağdaş Sanat Eserleri
19 Kasım 2016
Artam Antik A.Ş

Modern ve Çağdaş sanatın en değerli Türk sanatçılarına ait eserler 19 Kasım Cumartesi günü Antik A.Ş. müzayedesinde satışa sunulacak. Müzayedede yer alan koleksiyonlar sergisi Antik A.Ş. salonlarında ücretiz olarak görülebilir.

ÇAĞDAŞ SANATIN USTALARINDAN SEÇİLMİŞ ESERLER MÜZAYEDEDE

Çağdaş Türk resminin usta isimlerinden Fahrel Nisa Zeid, Erol Akyavaş, Burhan Doğançay, Mehmet Güleryüz, Komet, Orhan Peker gibi usta isimlere ait eserler Antik A.Ş. tarafından 19 Kasım Cumartesi gerçekleştirilecek müzayede ile satışa çıkıyor.

Türk resminin en değerli sanatçılarından Fahrel Nisa Zeid’in 1949 dönemi “Mozaikler” konulu, sanatçının kitaplarında yer alan eseri 350.000 TL açılış fiyatı ile satışa sunuluyor.. Erol Akyavaş’ın MoMA koleksiyonunda yer alan 1959 döneminden önemli yapıtı “Zafer Kapısı” ve Che Guevara’yı yorumladığı eseri de müzayedede satışa sunuluyor. Paris ekolü temsilcilerinden Komet’in “Öğle Uykusundan Uyanırken” adlı, 10 sene içinde tamamladığı, 180x300 cm ebadındaki başyapıtı 200,000 TL ile 19 Kasım Antik A.Ş. müzayedesinde satışa sunuluyor. Usta sanatçı Mehmet Güleryüz’ün görkemli tuval eserleri “Uzak bir yerde”, “Kılavuz” ve farklı dönemlerinden eserleri ilk kez müzayedede satışa sunulacak. Burhan Doğançay’ın “Kurdeleler” ve “Duvarlar” serisi, Bedri Rahmi Eyüboğlu’dan “Otoportre” , Eren Eyüboğlu, İhsan Cemal Karaburçak, Ferruh Başağa, Abdurrahman Öztoprak, Orhan Peker, Ferit İşcan, Nuri İyem, Abidin Dino, Ömer Uluç ve Mübin Orhon eserleri de Antik A.Ş. müzayedesinde koleksiyoncuların beğenisine sunuluyor..

Müzayedede güncel sanatçıların eserleri önemli bir bölüm oluşturuyor. Canan Tolon’un “Glitch XX” adlı 170x230 cm ebadındaki görkemli yapıtı, Selma Gürbüz’ün “Kadın” konulu eserleri, Kemal Önsoy’dan “Güneş” konulu soyut çalışmalar, İstanbul Modern’de sergisi devam eden İnci Eviner’in tuval çalışması. Tayfun Erdoğmuş, Nilbar Güreş, Ansen, Haluk Akakçe ve Ekrem Yalçındağ gibi Türkiye’nin önde gelen güncel sanatçılarına ait eserler de müzayedede satışa sunuluyor.

Kuzgun Acar, Zühtü Müridoğlu, Hüseyin Gezer, Koray Ariş, Alev Ebuzziya gibi değerli heykel ve seramik sanatçıları için özel bir bölüm hazırlanmış.

Satışa sunulacak eserler 14 -19 Kasım tarihleri arasında Artam Antik A.Ş. sergi salonlarında görülebilir. Olgaç Artam tarafından yönetilecek müzayede 19 Kasım 2016 saat 15.00’de Antik Palace’da gerçekleşecek. www.artam.com sitesinden: online kataloğa ulaşabilir veya (0212) 236 24 60 telefon numarasından müzayede ile ilgili bilgi alınabilir.

Müzik: Müzikotek

Devamı

Seçtiklerimiz

Bizi Whatsapp'ta takip edin