80a374ee-7f10-4dce-ade4-e624262072b2.jpg

294. Müzayede | 1880’den 1980’e Değerli Tablolar ve Antikalar | Artam Antik A.Ş

108 B izlenme  
30.11.2016
294.Müzayede
1880’den 1980’e Değerli Tablolar ve Antikalar
10 Aralık 2016
Artam Antik A.Ş
 
Artam Antik A.Ş. müzayede evinin 10 Aralık 2016 Cumartesi günü Antik Palace’da gerçekleştireceği 294. müzayedesinde özel koleksiyonlardan seçilen 1880 – 1980 dönemine ait önemli ressamların tabloları satışa sunuluyor.
 
Türk resim sanatının en değerli imzalarının yer aldığı müzayedede sergilenen eserler sanatseverler için bir şölen niteliğinde..
Süleyman Seyyid imzalı “natürmort” ve “orman” konulu tabloları, Hoca Ali Rıza’nın “Peysaj” konulu çalışmaları, Halil Paşa’nın görkemli “İstanbul” konulu eserleri, Nazmi Ziya’nın ünlü “Koç Kahvesi” eserinin de yer aldığı farklı dönemlerinden 5 tablosu ilk kez müzayedede satışa sunulacak.
İbrahim Çallı’nın “Manolyalar” “Kapalı Çarşı” ve Topkapı çalışmaları. Hikmet Onat’ın “Boğaz” konulu eserleri, Şevket Dağ ve Mahmud Cüda gibi Türk resim tarihinin en önemli sanatçılarının tabloları müzayedede satışa sunuluyor.
 
10 Aralık Cumartesi günü saat 15:00de gerçekleşecek Artam Antik A.Ş. müzayedesinde ayrıca Kazasker Mustafa İzzet, Hasan Rıza, Hamid Aytaç gibi önde gelen hattatların Hilye-i Şerife, Hat levhaları ve Kuran-ı Kerim’ler de yer alıyor..
 
Son yıllarda sanat piyasasının yükselen değeri olan “Oryantalist” sanatçılara ait başyapıt eserler de müzayedenin öne çıkan eserleri arasında. İstanbul’u belgesel niteliğinde resimleyen Felix Ziem’in Osmanlı aile koleksiyonundan “İstanbul” konulu çalışması, Fausto Zonaro ve Prieur Bardin gibi önde gelen Avrupalı sanatçıların eserleri de müzayedede..
 
Müzayedede Modern Türk resmi için de özel bir bölüm yer alıyor. Hale Asaf, Hamit Görele, Bedri Rahmi Eyüboğlu, Cevat Dereli, Ali Çelebi, Orhan Peker, Cihat Burak, Mustafa Esirkuş ve Nuri İyem’in ilk kez satışa sunulacak eserlerinden oluşan koleksiyon 20. yy Türk resim sanatının zaman tüneli niteliğinde..
 
200 eserin satışa sunulacağı müzayedeyi Artam Antik A.Ş. Yönetim Kurulu başkanı Turgay Artam yönetecek. Çok değerli eserlerin bir araya geldiğini söyleyen Artam, sanatseverlere kaçırılmaması gereken bir müzayede hazırladıklarını belirtiyor ve “Halil Paşa “Peyzaj”, Nazmi Ziya “Koç Kahvesi” ve “İstanbul” konulu eserleri ile Türk resim sanatının seçilmiş eserlerini yakından görmenin bile bir kazanç olduğunu hatırlatıyor.
 
Satışa sunulan eserler 2 – 10 Aralık tarihleri arasında Antik A.Ş.’nin Maçka’da bulunan ana binası Antik Palace’da görülebilir.
Süleyman Seba Cad. Talimyeri sok. No: 2 Maçka adresinden katalog temin edilebilir veya www.antikas.com internet sitesinden online kataloglara ulaşabilirsiniz. (0212) 236 24 60
 
Müzik: Müzikotek
 
Devamı

Seçtiklerimiz