296. Müzayede | Değerli Tablolar ve Antikalar | Artam Antik A.Ş

100 B izlenme  
5.11.2020
Klasikten Çağdaşa Usta Türk Ressamları Müzayedesi
6 Mayıs 2017
Artam Antik A.Ş.
 
Artam Antik A.Ş.’nin 296. Değerli Tablolar Müzayedesi 6 Mayıs 2017 Cumartesi Antik Palace’da gerçekleşiyor. Şeker Ahmet Paşa, Hoca Ali Rıza, Halil Paşa, Şevket Dağ, Feyhaman Duran, İbrahim Çallı, Cemal Tollu, Hikmet Onat, Karl Eugen Ernest Koerner, Sandor Alexander Swoboda, François Leon Prieur Bardin, Ali Avni Çelebi, Bedri Rahmi Eyüboğlu, Erol Akyavaş, Burhan Doğançay ve Fikret Mualla’nın yer aldığı müzayedede Türk resim sanatının değerli sanatçılarından önemli bir seçki satışa sunuluyor.
Şeker Ahmet Paşa “Natürmort” 700.000 TL
Müzayedenin en yüksek açılış fiyatına sahip eseri, 700.000 TL ile satışa sunulan Şeker Ahmet Paşa’nın 1896 tarihli “Natürmort” tablosu..
Şevket Dağ’ın “Ayasofya” 600.000 TL
Şevket Dağ’ın ünlü “Ayasofya” serisinden 1900 tarihli tuval üzerine yağlıboya çalışması 600.000 TL açılış fiyatına sahip.
Müzayedenin öne diğer eserleri arasında Halil Paşa’nın “Yörükler” adlı eseri, Hoca Ali Rıza’nın “Peyzaj” konulu çalışmaları, Feyhaman Duran’dan “Interior”, İbrahim Çallı’nın “Topkapı Sarayı” ve “Mevlevihane” konulu eserleri, Cemal Hikmet Onat’ın “Havuzbaşı Beylerbeyi” eseri ile oryantalist resmin önemli çalışmalarından Karl Eugen Ernest Koerner’in “Eminönü”, Sandor Alexander Swoboda’nın “Saraylı Kadın” ve François Leon Prieur Bardin’in “Peyzaj” adlı eserleri yer alıyor.
Türk resim sanatının çağdaş ustalarının başyapıtlarını da kapsayan müzayede 20. Yy Türk resim sanatının usta isimlerini bir arada sunuyor.
Burhan Doğançay “Cone on a Wall” 500.000 TL
Yurtiçi ve yurtdışı, çağdaş sanatın önde gelen müze koleksiyonlarında vazgeçilmez bir yeri olan Burhan Doğançay’ın “Cone on a Wall” adlı çalışması 500.000 TL açılış fiyatı ile müzayedede yer alıyor. Eser sanatçının çalışmaları arasında gerek boyutları gerekse kompozisyonuyla önemli bir yere sahip.
Bedri Rahmi Eyüboğlu “Kuşumsu” 250.000 TL
Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun “Kuşumsu” adlı tablosu 250.000 TL açılış fiyatına sahip. Sanatçının en meşhur eserlerinden biri olan tablo sanatçının özgün teknik ve motiflerini kullandığı anıtsal bir eser olarak dikkat çekiyor.
Müzayedenin önemli çağdaş sanat eserleri arasında Erol Akyavaş’ın “Mavi Kale” adlı eseri, Ali Çelebi’nin “Avcı” konulu çalışması ve Fikret Mualla’nın “Natürmort” adlı eserleri yer alıyor. Hamit Görele, Fahrel Nisa Zeid, Nuri İyem, Leyla Gamsız, Ergin İnan, Kemal Önsoy gibi Çağdaş sanatçıların eserlerinin yer alacağı müzayede 6 Mayıs Cumartesi günü Antik Palace’da gerçekleşiyor.
Klasik ve Çağdaş Türk sanatının önde gelen tablolarının satışa sunulacağı müzayedeyi Antik A.Ş. yön. kur. başkanı Turgay Artam yönetecek.
Değerli sanatçılara ait eserlerden oluşan müzayede, sanatseverlere görsel bir şölen sunuyor. Satışa sunulan eserler 26 Nisan - 6 Mayıs tarihleri arasında Antik A.Ş. sergi salonlarında görülebilir.
Online katalog ve detaylı bilgi için:
www.antikas.com (0212) 236 24 60 telefon numarasından müzayede ile ilgili bilgi alınabilir.
Müzik: Müzikotek
 
Devamı

Seçtiklerimiz