''3A'' [ Anımsa,Anla,Aktar ] - Haluk Özden

42 B izlenme  
3.12.2020

EKAV/Eğitim Kültür Araştırma Vakfı, ressam Haluk Özdenin sıradışı, gizemli soyut tablolarını 17 Şubat  14 Mart 2009 tarihleri arasında Ekavart Gallery de sanatseverlerle buluşturuyor.

Haluk Özden, sergisine  3 A  adını vererek topluma bir teklifte, önermede bulunduğunu ve bunun üç aşamadan oluştuğunu söylüyor.

Bunlar sırasıyla anımsa , anla  ve aktar dır. Her bireyin kendi özünde mevcut ancak günümüzde yitip gitmiş değerlerin anımsanması, anlaşılması, yani idrak edilmesi ve son olarak da aktarılması, yani diğerleriyle paylaşılmasıdır bu...


Söz konusu olan değerler bir toplumun çimentosu olan gelenek, görenek ve inançlardan, her insanın özündeki ruhsal cevherin kendi içinde gün ışığına çıkarılmasına, onun yasalarına uygun bireysel ve toplumsal hayatın, makul vicdan hayatının egemen kılmasına kadar geniş bir yelpaze oluştururlar.

Sergide yer alan eserler sanatçının son yıllarda kendi iç âleminden süzüp aldığı etkilerin estetik, mükemmeliyetçi bir yaklaşımla dışavurumu ayrıca Kontamplasyonizm  adını verdiği bir akımın başlangıcı olarak da dikkat çekiyor.


3 A sergisinin küratörlüğünü üstlenen Yahşi Baraz, Haluk Özden in ülkemiz çağdaş resmine yeni bir soluk ve kalite getirdiğini , yıllardır tüm dünya resmini takip eden bir uzman olarak da Özden in uluslararası arenada tamamen özgün ve yüksek kalitede eserler üreten bir sanatçı olarak tanınmayı hak ettiğini vurguluyor...
17 Şubat  14 Mart 2009 tarihlerinde Ekavart Gallery tüm sanatseverleri soyut dünyanın kapılarını aralamaya davet ediyor.

Yer: Süzer Sanat Merkezi Ritz Carlton Hotel Yanı Gümüşsuyuİstanbul
Tel: (0212) 252 81 31
info@ekavartgallery.com

Devamı

Seçtiklerimiz

Bizi Whatsapp'ta takip edin