6.Portakal Çiçeği Sanat Kolonisi-Sapanca Doğapark

121 B izlenme  
7.11.2020
6.Portakal Çiçeği Sanat Kolonisi
1Haziran - 30 Haziran 2014
Sapanca Doğapark


2009 yılında Ahmet Şahin tarafından kurulan Portakalçiçeği  Sanat Kolonisi, kar amacı gütmeden sanata katkı sağlamayı amaçlamış ve sanatla ilgilenen kişileri bir araya getiren Çağdaş Sanat Müzesi kurma yolunda ilerleyen bir buluşma noktası halinde.
Denizhan Özer küratörlüğünde gerçekleşen Portakal Çiçeği Sanat Kolonisi günümüz sanatının usta temsilcilerinden Ergin İnan,  Bubi, Ekrem Kahraman, Oktay Anılanmert, Zahit Büyükişleyen, Nilay Büyükişleyen, Özdemir Altan, Sadık Altınok,  Mustafa Ata, Devrim Erbil, Bedri Baykam, Mehmet Mahir, Veysel Günay, Tomur Atagök, Mustafa Bulat gibi Türk sanatçıların yanı sıra İtalya’dan Claudia Chinucci, Makedonya’dan Gazenfer Bayram, Zarko Jakamovski, Filipinler’den Josephine Turalba, Almanya’dan Bahram Hajou, Kıbrıs’tan Emin Çizenel, Amerika Birleşik Devletlerin’den Carol Turner’i Ermenistan’dan Arman Tadevosyan, Sargis Hovhanhanisyan’ı, Gürcistan’dan Rusudan Khizanishvili’ye gibi sanatçılara bu yılki programında yer veriyor.
Hakan Körpi Ceo’luğunda bu yıl altıncısı düzenlenen "Portakal Çiçeği Sanat Kolonisi"  bir ay boyunca ülkemizden ve dünyadan yüzyirmiye yakın sanatçıya ev sahipliği yapıyor.  Görsel sanatların farklı kuşaklarından farklı disiplinlerinden eser üreten sanatçılar misafir oldukları Sapanca Gölü kıyısındaki Doğapark'ta üretim süreçlerini bir arada geçirecekler. Farklı kültür ve bakış açılarından sanatçıları Doğa Park'ın benzersiz ortamında buluşturan "Portakal Çiçeği Sanat Kolonisi" bu süre içinde sanat dünyası için çok boyutlu  bir deneyim ve iletişim platformu oluşturacak. Koloninin sona ermesiyle katılan sanatçılar ileriki bir tarihte gerçekleştirilecek olan geniş ölçekte bir sergiye de imza atmış olacaklar.
 
Doğapark’ta her yıl Haziran ayında gerçekleşen ve Janset Eymür’ün etkinlik sorumluluğunu üstlendiği Portakal Çiçeği Sanat Kolonisi,  ilham verici bir Açıkhava Atölyesi olmanın yanısıra içinde yüzlerce farklı hayvan ve bitki çeşidinin olduğu sanat  Kaçiftliği kompleksi ve doğa parkından oluşmakta.
Müzik:Müzikotek
Devamı

Seçtiklerimiz