7.Portakal Çiçeği Sanat Kolonisi | Sapanca Doğapark

106 B izlenme  
6.11.2020

7. Portakal Çiçeği Sanat Kolonisi
7 Haziran – 5 Temmuz
Sapanca Doğapark


2009 yılında Ahmet Şahin tarafından kurulan ve bu yıl yedinci kez düzenlenen Portakal Çiçeği Sanat Kolonisi, 7 Haziran – 5 Temmuz tarihleri arasında 150 sanatçıya ev sahipliği yapıyor.

Kar amacı gütmeyen, sanata katkı sağlamak amacı ile kurulan Portakal Çiçeği Sanat Kolonisi Çağdaş Sanat Müzesi kurma yolunda ilerlemeye devam ediyor. Küratörlüğünü Denizhan Özer’in üstlendiği kolonide usta sanatçılardan Bedri Baykam, Zahit Büyükişleyen, Bubi, Devrim Erbil, Ergin İnan, Fevzi Karakoç, Zarko Jakimowski, Gazanfer Bayram, Marat Bakeyev, Desislava Mincheva ve Martin Wohlwend, orta kuşaktan Aslı Özok, Hakan Esmer, Rishi Kapil, Barış Aydın, genç kuşaktan Metin Kalkızoglu, Berk Arıkan, Onur Karaalioğlu gibi isimler yer alıyor.

Yerli ve uluslararası platformda yer alan, görsel sanatların farklı kuşaklarından, farklı disiplinlerinden eser üreten sanatçılar, Sapanca Gölü kıyısındaki Doğapark'ta üretim süreçlerini tamamlıyor ve konuk ediliyor.

Sanat dünyası için çok boyutlu bir deneyim ve iletişim platformu oluşturan koloninin sona ermesiyle katılan sanatçıların eserleri Türkiye’nin en büyük sanat alanı olarak adlandırılan Ankara Port Art Gallery’de uzun süreli bir sergiyle izleyici ile buluşuyor.
 

Müzik: Müzikotek

Devamı

Seçtiklerimiz

Bizi Whatsapp'ta takip edin