d579ba1d-1de9-4555-ad70-f96e65b15b27.jpeg

A.Halim Kulaksız/Nejat Türkmen | Lively Bodies | Ekavart Gallery

104 B izlenme  
6.11.2020
A. Halim Kulaksız – Nejat Türkmen
“Lively Bodies”
3 Mart – 1 Nisan 2015
Ekavart Gallery
 
 
EKAV / Eğitim, Kültür ve Araştırma Vakfı fotoğraf sanatçısı A. Halim Kulaksız ve Nejat Türkmen’in “Lively Bodies” isimli karma sergisine 3 Mart – 1 Nisan 2015 tarihleri arasında ev sahipliği yapıyor.
 
Her yıl Avusturya’nın Pörtschach kentinde dünyanın en büyük ve en önemli “vücut boyama festivali” geleneksel olarak düzenlenmektedir. Bu festivalde her sene dünyanın en önde gelen vücut boyama sanatçıları gelip, atölyeler düzenler ve yapılan yarışma ile festival bir şenlik havasında geçer. 
 
A. Halim Kulaksız ve Nejat Türkmen işte bu önemli festivalin kendi zihinlerinde ve ruhlarında bıraktıkları izleri bizlere fotoğraf makinelerinin vizöründen aktarıyorlar ve festival süresince renkten renge, şekilden şekle boyanan modeller üzerindeki sanat eserlerini fotoğraf ortamı aracılığı ile bizlere aktarıp, ölümsüzleştirmiş oluyorlar. Serginin adı gibi bu eserler insan ruhundaki yaratıcı dünyanın canlı, renkli, hareketli, hayat dolu ve eğlenceli şekilde insan vücudu üzerine yansıtılmasıdır. Klasik resmin aksine insan vücudu şekilden şekle girdiği için hem sanatçıya hem de izleyiciye dinamik ve hareketli bir tuval oluşturuyor.
 
A. Halim Kulaksız ve Nejat Türkmen çekmiş oldukları görüntüleri kendi iç dünyalarının fotoğraf anlayışı ile birleştirip, soyut ile somut arası bir anlatım yaratarak izleyiciye bir katman daha renkli, eğlenceli, hareketli ve canlı eserler sunuyorlar.
Müzik:Müzikotek
 
Devamı

Seçtiklerimiz