d579ba1d-1de9-4555-ad70-f96e65b15b27.jpeg

"Apel 15"-Galeri Apel

117 B izlenme  
11.11.2020

"Apel 15"
12 Eylül - 25 Ekim 2013
Galeri Apel                                                
 
"Apel 15" isminden anlaşıldığı gibi galerinin yıldönümü sergisi.  Birçok sanatçımızın yeni ve seçkin eserlerinin birarada görülebileceği sergide bu defa bir konu üzerinde özellikle yoğunlaşmayı amaçlamadık.  Hızla değişen dünya şartlarının getirdiği toplumsal ve kültürel yansımaları zaten yakın zamanın sanat üretiminde  bulmak mümkün. Kamusal alanlara dikkat çeken 13. İstanbul Bienalinin paralelinde düzenlenen birçok etkinliğin yanısıra bir kamu alanı olarak galerilerin temsiliyeti de bu önemli yaklaşımda yer alsın isteriz.
 
Apel mekanı 1994’te alındı. Mimar Nevzat Sayın tarafından tasarlandı. Galeri Apel 1998’de Apelyan Apartmanında  "Damak" adlı sergiyle kapılarını açtığında civarda bir tek galeri yoktu. Günümüzde ise semtimiz, sayıları hayli artan galerileriyle yeni bir kimlik kazandı. Birbirlerine komşu galeriler öncülüğünde başlatılan sanat yürüyüşü projesiyle  bu bölge uluslararası bir adla anılır hale geldi (TOPHANEARTWALK). Sanatın irdelendiği geniş bir kamusal alan yaratılmış oldu.
 
Apel 15 kutlama sergimize değerli katkılar sunan sanatçılar; İdil Akbostancı, Aydan Baktır, Bayram Candan, Sakine Çil, Sümbül Eren, Şakir Gökçebağ, Can Göknil, Aslımay Altay Göney, Güler Güngör, Yücel Kale, Kurucu Koçanoğlu, Azade Köker, Nermin Kura, Selin Levi, Suzy Hug Levy, Canan Pak, Leyla Sakpınar, Emre Senan, Maria Sezer, Zeynep Perinçek Signoret, Elif Süsler, Rüçhan Şahinoğlu, Yıldız Şermet, Gamze Taşdan, Esma Paçal Turam, Hande Varsat,Y. Bahadır Yıldız.

Müzik:Müzikotek
 
Devamı

Seçtiklerimiz