ARTölye - Selçuk Başaran

18 B izlenme  
29.01.2021

Sanatçı “Artölye” ismini vermiş olduğu sergisinin temasıyla ilgili olarak “Sanat zamandan ve mekandan bağımsızdır. Her yerdedir ve her zamandır ama genellikle doğduğu yer sanatçının atölyesidir.

Bir sanatçının atölyesi onun çalıştığı yerdir. Yaşadığı, nefes alıp verdiği, yarattığı, ürettiği yerdir. Hayatının geçtiği, o sonu gelmez kavgaların verildiği yerdir. Var olduğu yerdir. Atölye’nin kapısı yalnızca sanatçının görebildiği bambaşka, gizli bir dünyaya açılır.

Orada kapılar kapı, duvarlar da duvar değildir. Hatta belki duvarlar da yoktur, kapılar da… İmgelerden, düşlerden, görüntülerden, duygulardan, heyecanlardan süzülüp biçimlenmiş gizli bir dünyadır atölye…

Bu sergimle sizleri son çalışmalarımın doğum yerine, kendi ARTölye’me davet ediyorum” diyor.

İlk kişisel sergisini  2006 yılında Ankara TCDD Sanat galerisinde açan Başaran, 2008 – 2009 yılları arasında çalışmalarına New York City’de devam etti. Buradaki çalışmalarının içeriği NYC izlenimleri üzerineydi.

Aynı zamanda Manhattan 217 no’lu okulda çocuklarla workshop çalışmalarında bulundu.

2010 yılı Şefik Bursalı Resim Yarışması ve 2011 yılı Nuri İyem Resim yarışmaları’nda eserleri sergilenmeye değer görüldü. Sanatçı 2010 yılından beri Çankaya Universitesi’nde öğretim elemanı olarak Temel Resim Atölyesi I – II dersleri vermektedir.

"ARTölye" Sergisi / 7-20 Eylül / Galeri Selvin

Devamı

Seçtiklerimiz

Bizi Whatsapp'ta takip edin