ARTtv | İzzet Keribar | Memleketimden İnsan Manzaraları

25 B izlenme  
25.11.2020

Türkiye'nin dünyaca ünlü fotoğraf sanatçısı İzzet Keribar, 23 Temmuz-16 Ağustos tarihleri arasında "Memleketimden İnsan Manzaraları" isimli ilk siyah beyaz fotoğraf sergisiyle İstanbul'da sevenleriyle buluşuyor.

Sergi İstanbul'un ünlü art nouveau binası Mısır Apartmanı 3. katta bulunan Casa Dell'Arte Sanat Galeri'sinde gerçekleşecek.

Sergilenecek siyah-beyaz kareler, sanatçı tarafından Türkiye'nin dört bir tarafında çekilmiş. 2001 Fuji Avrupa Basın Ödülleri'nde Milenyum konulu temasıyla 1.lik Ödülü ve Uluslararası Fotoğraf Federasyonu'ndan "Ekselans" ünvanı da olan İzzet Keribar'ın bu ilk siyah-beyaz fotoğraf sergisi, Casa Dell'Arte için de bir ilk.


"Memleketimden İnsan Manzaraları" ile Casa Dell'Arte Galeri, kapılarını ilk kez bir fotoğraf sergisi için açıyor. Serginin Açılış Kokteyli ve ön izleme günü, 22 Temmuz 2008 Salı günü, sadece Casa Dell'Arte'nin özel konuklarına açık olarak yapılıyor.

10 Mayıs 2008'de yapılan görkemli açılışıyla adından çokça söz ettiren Casa Dell'Arte Galeri, Türkiye'nin ilk sanat markası olan Casa Dell'Arte'nin Sanat Yönetimi kolunun altında hizmet vermekte.


Galeri'nin aynı zamanda, 2007 yılında The Guardian tarafından "Avrupa'nın en iyi yeni açılan butik oteli" ve 2008 yılında da Travel and Leisure America tarafından "dünyanın gidilebilecek en iyi 30 destinasyonundan biri" seçilen, Bodrum Torba'da bulunan Casa Dell'Arte Sanat Oteli'nde de bir mekânı bulunmakta.

Türkiye'ye Casa Dell'Arte Sanat Yönetimi'nin getirdiği, Fernando Botero'nun dünyaca ünlü "Yatak Odası" isimli tablosunun da yaz boyunca sergilendiği Sanat Oteli'nde bulunan Galeri'de şu anda Casa Dell'Arte Sanatçıları'na ait karma sergi yer alıyor. 27 Temmuz'dan itibaren ise, Bodrum'daki mekânda, kâğıtla yaptığı sıra dışı çalışmalarla dikkatleri üzerine çeken Dilek Kutzli'nin resim sergisine ev sahipliği yapacak.

Devamı

Seçtiklerimiz

Bizi Whatsapp'ta takip edin