Atname'den Saklı Sözler - Süleyman Saim Tekcan

37 B izlenme  
25.11.2020

ATNAME den SAKLI SÖZLER- Ekavart Gallery

EKAV/Eğitim Kültür Araştırma Vakfı, 18 Kasım Salı günü Türk gravür sanatının en yaratıcı sanatçılarından Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman Saim Tekcan'ın ATNAMEden Saklı Sözler adlı sergisine ev sahipliği yapıyor.

Süleyman Saim Tekcanın onlarca yıllık sanat serüveninin son döneminden bir kesitin sunulduğu ATNAMEden Saklı Sözler sergisi ile sanatçının izleyenlerini yine Onun özgün diliyle, atlarla anlattığı yaşam izdüşümleriyle buluşturacak.


Yağlıboya ve Gravürlerden oluşan resimlerle birlikte, bronz heykeller de sergide yer alacak.

Nameler yani başka bir deyişle sanatçının diline aracılık eden mektuplar, izleyicisine ulaştığı sessiz sözler, Onun atlarının varlığından zemin buluyor.

At, Süleyman Saim Tekcan için uzun yıllardır, kendi dilini bulduğu bir aracı. At mağrur, at vakur, at samimi, at coşkulu, at hayatın yükünden yorgun, at güçlü, at duygulu, at küskün, at kızgın, öfkeli, at sevgili, at akıllı, kah neşeli, kah üzgün, kah erkek, kah dişi ama her dem canlı ve hayatı yansıtıyor: renkleriyle, biçimleriyle, duruşuyla, bakışıyla, yaşıyor, nefes alıyor zamana meydan okurcasına… ATNAMEden Saklı Sözler Sergisi, 18 Kasım  20 Aralık tarihlerinde Ekavart Galeride tüm sanatseverlerle buluşuyor..

Devamı

Seçtiklerimiz

Bizi Whatsapp'ta takip edin