d579ba1d-1de9-4555-ad70-f96e65b15b27.jpeg

Aynur Önürmen | Dönüşüm | Galeri/Miz

85 B izlenme  
31.10.2020
Aynur Önürmen
“Dönüşüm”
15 Ocak – 12 Şubat 2019
 
Galeri / Miz, 15 Ocak - 12 Şubat 2019 tarihleri arasında Aynur Önürmen’nin ikinci kişisel sergisiyle kapılarını sanat severlere açıyor.
 
Bu sergisinde yıllar önce yapmış olduğu seramik objelerinden çıkış aldığı görülen Aynur Önürmen, son dönemde bu motif ve formları sünger ile buluşturmuş, dekonstrüktif bir tavırla soyutlamalar yaparak yeniden kurgulamış ve bir seri yapıt üretmiştir.
 
Sanatçının organik ve geometrik soyutlama arasındaki alanlarda kendi sentezini oluşturduğunu ve yeni sergisi ile bir dönüşümün içine girdiğini söylemeliyiz. Önürmen’in eserlerinde yer yer renk etkilerinin mistik bir atmosfere dönüştüğünü ve yapıtlarında formun renk ile ayrılmaz bir bütün olduğunu görüyoruz. Tüm eserlerin sünger ile üretildiği sergide sünger, sanatçının giderek içselleştirdiği ve sahiplendiği bir malzeme haline gelmiştir. Süngeri ele alış biçimi ve kurgularıyla da giderek özgün bir dil oluşturmuştur. Aslında bu parçalar endüstriyel tasarım nesneleriyken sanatçının elinde artık bir tercih olurlar ve plastik bir form olmaya doğru dönüşmeye başlarlar. Önürmen’in işleri ile karşı karşıya kaldığımızda malzeme ve oluşturduğu formlar arasında içkin bir ilişkinin olduğunu sezeriz. Üretim sürecinde malzeme, düşüncesi ve yapıt arasındaki doğal bir akış vardır, sanatında oluşturmak istediği duygu son derece KENDİNCEDİR...
 
15 Ocak 2019 tarihinde Galeri / Miz’ de açılacak olan “Dönüşüm” sergisi 12 Şubat 2019 tarihine kadar gezilebilir.
 
Müzik: Müzikotek
 
Devamı

Seçtiklerimiz