973c8d03-2093-4610-8d2b-5be8c458cec0.png

Ayşe Topçuoğulları | Harikalar Diyarı | Galeri/Miz

93 B izlenme  
7.12.2016
 
Ayşe Topçuoğulları
Harikalar Diyarı
7 Aralık 2016 - 3 Ocak 2017
Galeri/Miz
 
 
Galeri/Miz, Ayşe Topçuoğulları’nın kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor. Sergi, 7 Aralık - 3 Ocak tarihleri arasında Galeri/Miz’de görülebilir.
“Kimse bana fikrimi sormadı. Halbuki ne kız olmaya hazırdım ne de erkek. Belki bir tırtıl olmak isterdim, bilmem ki...” cümleleriyle sergisini anlatan Ayşe Topçuoğulları, kendi hayal dünyalarının kahramanı olan çocuk figürlerini farklı hareketler halinde betimliyor. Sevincin ve hüznün en masum halini çeşitli kompozisyonlar olarak izleyiciyle buluştururken, gerçek dünyadan bir anlığına uzaklaşarak sadece iyiliğin hakim olduğu bir harikalar diyarını tuvallerinde sunuyor.
 
 
AYŞE TOPÇUOĞULLARI
Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nden 2010 yılında mezun oldu.
 
GALERİ/MİZ
Çağdaş sanat için bir platform olma hedefiyle açılan Galeri/Miz, 19 Ekim 2011 tarihinde İstanbul Teşvikiye’de açıldı. Çağdaş Türk sanatının yanı sıra uluslararası sanatı da sergilemeyi mekân politikası olarak belirleyen Galeri/Miz, yerleşik sanatçılar için olduğu kadar genç sanatçılar için de bir mekân olma özelliği taşıyor.
Çağdaş ve modern sanatı sergilemenin dışında alanlarında seçkin konukların katıldığı söyleşi programları ve güncel sanat konularında hazırladığı seminer programlarıyla İstanbul kültür ortamında yerini alıyor. Galeri/Miz, tüm kültür kurumlarıyla işbirliğine açık olarak sosyal sorumluluk projeleri yapıyor.
 
Müzik: Müzikotek
 
Devamı

Seçtiklerimiz

Bizi Whatsapp'ta takip edin