Ayşen Karakaya / Ali Atmaca | Diyaloglar | Galeri/Miz

96 B izlenme  
6.11.2020
Ayşen Karakaya / Ali Atmaca
‘’Diyaloglar"
5 Mayıs - 31 Mayıs 2015
Galeri/Miz

 
Usta sanatçı Ali Atmaca ve genç jenerasyondan Ayşen Karakaya’nın Bodrum’da kesişen yolları, izleyicilerine farklı iki kuşak sanatçıların alış-verişlerini ve usta-çırak ilişkisini yansıttığı yeni eserler sunuyor. Galeri/Miz, 5 Mayıs- 31 Mayıs 2015 tarihleri arasında bu dinamiklerin hayata geçtiği Dialoglar Sergisi’ne ev sahipliği yapıyor.
Ali Atmaca ve Ayşen Karakaya, Bodrum Gümüşlük’ te Atmaca’nın kaleme aldığı roman üzerinden kurdukları dostluğu, atölyeye taşıdılar. Sergide iki sanatçının da ayrı ayrı resimlerinin yanı sıra aykırı üsluplarını tek bir tuvalde birleştirdikleri eserleri de yer alıyor.
Usta-çırak ilişkisi, sanatçıdan sanatçıya aktarılan bilgi, sanatın kendini çoğaltmasını, bakış açılarının yeniden düzenlenmesini getirir. Bir kuşağın temsilcisinden diğerine, sanatçıdan sanatçıya zarifçe aktarılan, farklı kimliklerin, akılların, ruhların bir araya gelişiyle şekillenen bu diyaloğun Galeri/Miz’deki bu sergiyle izleyicisiyle de kurulması bekleniyor.
 
Galeri/Miz
Çağdaş sanat için bir platform olma hedefiyle açılan Galeri/Miz, 19 Ekim 2011 tarihinde ilk mekânını İstanbul Teşvikiye’de açtı. Çağdaş Türk sanatının yanı sıra uluslararası sanatı da sergilemeyi mekân politikası olarak belirleyen Galeri/Miz, yerleşik sanatçılar için olduğu kadar genç sanatçılar için de bir mekân olma özelliği taşıyor.
Çağdaş ve modern sanatı sergilemenin dışında alanlarında seçkin konukların katıldığı söyleşi programları ve güncel sanat konularında hazırladığı seminer programlarıyla İstanbul kültür ortamında yerini alıyor. Galeri/Miz, tüm kültür kurumlarıyla işbirliğine açık olarak sosyal sorumluluk projeleri yapıyor.
Müzik:Müzikotek
 
 
Devamı

Seçtiklerimiz

Bizi Whatsapp'ta takip edin