973c8d03-2093-4610-8d2b-5be8c458cec0.png

Azade Köker | Her Yerde, Hiçbir Yerde | Zilberman Gallery

102 B izlenme  
4.11.2020

Azade Köker
Her Yerde, Hiçbir Yerde
1 Ekim-12 Kasım 2016
Zilberman Gallery

 

Zilberman Gallery, Azade Köker’in Her Yerde, Hiçbir Yerde isimli yeni sergisini duyurmaktan mutluluk duyar. Sanatçının Zilberman Gallery’deki dördüncü kişisel sergisi, 1 Ekim-12 Kasım tarihleri arasında galerinin Mısır Apartmanı’ndaki ana mekanında görülebilecek.

Tekniğindeki farklılık, şeffaflık ve hassasiyet aracılığıyla ulaştığı ‘melezleme’yi kaçınılmaz bir hayatta kalma mekanizması olarak gösteren Azade Köker, önceki dönem çalışmalarında ağırlıklı olarak kimlik ve aidiyet konularına değiniyordu, İleri dönem çalışmalarında ise doğayı, kültürel bir yapı olarak müzakere eden Köker, insanlar tarafından müdahaleye uğramış bir doğanın görüntülerini yaratıyor ve bunları yüzeyde tekrar eden bir desen aracılığıyla tahlil ediyordu.

Yüzey katmanlama ve yeniden işlemeyle görüntünün mükemmelliğini ve okunaklığını bozan ve resimlerin olanaklarını yorumlayan sanatçı, yeni sergisi Her Yerde, Hiçbir Yerde’de, her geçen gün daha da bulanıklaşan, anlamını yitiren sınırlar üzerinden, güncel sosyo-politik ortamdaki bireylerin zorunlu ya da gönüllü yer değişimine ve bu durumun sonuçlarına odaklanıyor.

Günümüzde yaşanan savaşların, gelecekte yaşanacak doğal felaketlerin de habercisi olduğunu ifade eden sanatçı, bu felaketlerin, korunmaya çalışılan ve uğruna savaşlar verilen sınırları zorlayacağını gösteriyor. “Ormanı göremiyorum ağaçlardan,” diyen Köker, doğayı betimlediği çalışmalarında, sınırları belirsiz doğal mekanlar ve yakında anlamını kaybedeceğine inandığı politik sınırlar üzerinden sınırsızlığı vurguluyor.

Azade Köker’in sergisi Her Yerde, Hiçbir Yerde 12 Kasım’a kadar Mısır Apartmanı üçüncü katta görülebilecek. Ayrıntılı bilgi için lütfen Zilberman Gallery ile iletişime geçiniz: hazal@zilbermangallery.com

 

Müzik: Müzikotek

Devamı

Seçtiklerimiz

Bizi Whatsapp'ta takip edin