BASELECTED | Tophane-i Âmire Kültür ve Sanat Merkezi

144 B izlenme  
1.09.2023

 BASELECTED

 30 Ekim - 14 Kasım 2021

 Tophane-i Âmire Kültür ve Sanat Merkezi

Genç sanatçıların eserleri 14 Kasım'a kadar Beyoğlu Kültür Yolu Festivali kapsamında ziyaret edilebilir

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından bu yıl ilki gerçekleştirilen Beyoğlu Kültür Yolu Festivali kapsamında sanatseverlerle buluşan BASELECTED sergisi, Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi Tek Kubbe'de 14 Kasım'a kadar gezilebilir.

BASELECTED, 2017 yılından beri Türkiye'nin yeni mezun genç sanatçı adaylarını aynı çatı altında bir araya getiren ve bugüne kadar yeni mezun 500'ü aşkın sanatçı adayını sanatseverlerle buluşturmuş olan BASE'in ilk 5 edisyonunda yer almış 37 sanatçının güncel üretimlerinden  bir seçki sunuyor. Bu seçki, sanat üretiminde sürekliliğin, motivasyonun, direncin, kararlılığın ve üretim istencinin de bir göstergesi olarak izleyici ile paylaşılıyor. 'Sanat' bir varoluş yoluysa, varolduğunu sınırsız bir dilde duyurmaya, üretmeye ve davranmaya yönelen, son 5 yıl içerisinde mezun olmuş yeni nesil sanatçılar, 'sanatçı' olma cesaretlerini, ekonomik, sosyal ve kültürel koşullara karşın sanat yapmaya kararlı olduklarını BASELECTED'de bize tekrar gösteriyor.

Derya Yücel'in küratörlüğünde gerçekleşen sergide Ayça Sertkaya, Aytuğ Aykut, Barış Elçin, Büşra Çeğil, Can Özalp, Çiğdem Akgün, Damla Yalçın, Delal Eken, Dilara Göl, Duygu Aydoğan, Ece Kibaroğlu, Emre Evcimen, Enes Ali Sağdıç, Engin Konuklu, Esma Burcu Havası, Gizem Çeşmeci, Hamza Kırbaş, Hüseyin Aksoy, Kübra Boy, Mert Acar, Metin Alper Kurt, Muaz Özden, Mustafa Mutlu, Mustafa Yılmaz, Nazım Arslan, Özgür Saçan, Rabia Kalyoncuoğlu, Reach Geblo, Rıdvan Aşar, Seçil Büyükkan, Selen Tokgöz, Sinan Orakçı, Şevval Konyalı, Şule Nur Alev, Taha M. Üstündağ, Tansu Köse, Tolga Akbaş'ın eserleri yer alıyor.

Beyoğlu Kültür Yolu Festivali kapsamında 14 Kasım'a kadar devam edecek olan bir diğer sergi de Mimar Sinan Üniversitesi Osman Hamdi Bey Salonu'nda ziyarete açık olan 'Genç Bakış' sergisi. Türkiye'nin 4 bir yanında Güzel Sanatlar Liseleri'nde ve Üniversite Güzel Sanatlar Fakülteleri'nde eğitimine devam eden, henüz mezun olmamış yaratıcı sanatçı adaylarına açık bir çağrı ile gerçekleşen "GENÇ BAKIŞ" , BASE işbirliği ile öğrenci üretimlerinden bir seçkiyi bir araya getiriyor.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından bu yıl ilki gerçekleştirilen Beyoğlu Kültür Yolu Festivalinin, artan uluslararası katılımıyla geleneksel bir kültür ve sanat etkinliği olarak önümüzdeki senelerde de devam etmesi planlanıyor.

Devamı

Seçtiklerimiz

Bizi Whatsapp'ta takip edin