0c52e19d-efae-4515-a4ef-f90c93651a6b.jpg

Bayram Candan | Bu İşyerinde Bayram Var | Galeri Apel

116 B izlenme  
7.11.2020
Bayram Candan
"Bu İşyerinde Bayram Var"
13 Aralık 2014 - 10 Ocak 2015
Galeri Apel

 
İki yıl önce, İstanbul'a uğradığında Bayram'la yeni bir kişisel sergi için sözleştik. Kendisi açılacak serginin desen ağırlıklı olmasını önerdi. Söz konusu sergi Bayram Candan hayattayken gerçekleşemedi.
 
Bu yıl ise değerli ailesi ve candan dostları bir araya gelerek arzularımızı, özlemlerimizi dile getirdik ve bir sergi düzenleme kararı aldık. Bayram'ın son dönem resimlerinin yanısıra geçmiş sergilerinden bazı unutulmaz eserlerin de yer alacağı bu 'anı' sergisi için özellikle Aralık ayını seçtik.
Galeri Apel'in tarihini oluşturan sanatçıların başında gelir Bayram. Defalarca galeride ve galeri dışında kurguladığımız konulu sergilerimize yorumları ile hayat kattı. Kişisel sergileri, hasılı tüm eserleri belleklerde vazgeçilmez izler bıraktı. 2008 Frankfurt Kitap Fuarı sergimiz “Okuma Köşesi” için ürettiği bir eseri konuk ülke Türkiye'nin fuar afişinde yer aldı. Galeri Apel'deki ilk kişisel sergisi "BU İŞYERİNDE GREV VAR" ın yanlış anlamalara yol açan adı, yeni serginin başlığına esin kaynağı oldu: "BU İŞYERİNDE BAYRAM VAR"
 
Hatırlanacağı gibi sanatçının Sabancı Üniversitesi Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesinde  uzun yıllar emek verdiği  atölyeye de bu yıl 24 Ekim'de 'Bayram Candan Sanat Atölyesi' adı verildi.  İsmiyle müsemma, yaratıcı, eğitici, yapıcı, büyüleyici, coşku dolu birçok yönüyle bilinen Bayram Candan daha kimbilir kaç kez anılacak? Sanat atölyelerinde yetiştirdiği veya yön verdiği gençler de kuşkusuz onun izini sürmeye devam edecek.

Müzik:Müzikotek
 
Devamı

Seçtiklerimiz