d579ba1d-1de9-4555-ad70-f96e65b15b27.jpeg

Bedri Rahmi Eyüboğlu ve Eren Eyüboğlu:Yalnızlığın Mis Kokmalı | Galeri Selvin ve Harmonyhip Abdi İpekçi No:45

107 B izlenme  
31.10.2020

Bedri Rahmi Eyüboğlu ve Eren Eyüboğlu: 

Yalnızlığın Mis Kokmalı

10 Ocak-15 Şubat 2020

Galeri Selvin ve Harmonyhip Abdi İpekçi No:45

 

Bedri Rahmi Eyüboğlu ve Eren Eyüboğlu’nun eserlerinin sergileneceği ‘’Yalnızlığın Mis Kokmalı’’ sergisi 10 Ocak-15 Şubat tarihleri arasında Abdi İpekçi No:45 Nişantaşı’nda sanatseverlerle buluşuyor. 

 

Galeri Selvin ve Harmonyhip iş birliğiyle gerçekleşen sergide, Bedri Rahmi Eyüboğlu ve Eren Eyüboğlu çiftinin aile koleksiyonuna ait özel 30'a yakın sayıda büyük ebat eserleri ilk kez sergileniyor. 100'e yakın resimden 40 adetinin ilk defa gün yüzüne çıktığı sergide,  Bedri Rahmi Eyüboğlu ve Eren Eyüboğlu'nun ilk çalışma yıllarından başlayarak son eserlerine kadar bir çok farklı eserleri yer alıyor.

 

İdealist iki ressam olarak Türk resim sanatının yükselmesi için ömür boyu çalışan Bedri Rahmi Eyüboğlu ve Eren Eyüboğlu, tutkulu, vizyoner, coşkulu ve yenilikçi bakış açılarıyla ortaya çıkardıkları samimi eserleri, sanat izleyicilerine sunuluyor. 

 

''Sanat mı yapmak istiyorsun? En büyük perhiz yalnızlık!'' diyen Bedri Rahmi Eyüboğlu, sanatçıların sanatlarını icra ederken yalnızlıklardan beslendiklerine inanıyordu. Ortak atölyelerinde farklı mekanlarda çalışan Eyüboğlu çifti, Türkiye'nin dört bir yanını dolaşarak Anadolu insanının yaşam biçimini, folklorik özellikleri plastik öğelerle birleştirerek eserlerine yansıttılar. Dönemlerindeki diğer sanatçılardan oldukça farklı denemeler yapan çiftin sanat eserlerinde aradıkları şey sahicilikti.

 

Bedri Rahmi Eyüboğlu ve Eren Eyüboğlu sergisi ''Yalnızlığım Mis Kokmalı'' sergisi,  10 Ocak-15 Şubat  2020 tarihleri arasında Abdi İpekçi Caddesi No:45 Nişantaşı'nda ziyaret edilebilir.

 

Müzik: Müzikotek

Devamı

Seçtiklerimiz