Begüm Mütevellioğlu | Duvarlar Da Daha Rahat Bir Şeyler Giymek İstiyor | Harmony Sanat Galerisi

90 B izlenme  
5.11.2020
Begüm Mütevellioğlu
Duvarlar Da Daha Rahat Bir Şeyler Giymek İstiyor
6 Şubat – 6 Mart 2016
Harmony Sanat Galerisi
Harmony Sanat Galerisi, genç sanatçı Begüm Mütevellioğlu’nun ‘’ Duvarlar Da Daha Rahat Bir Şeyler Giymek İstiyor’’ adlı sergisine ev sahipliği yapıyor.
Mütevellioğlu sergiyi şu şekilde anlatmaktadır. ‘’Bir insan örneği sunmak, bir karakteri tanımak ya da bir aidiyeti görmek için bir yaşam alanını ele almak yeterlidir. Yaşam alanlarının, özellikle iç mekanların betimlendiği resimlerde kullanılan elemanlarda kişisel özellik bulmak çok mümkündür, bu sayede bireyselliğin bu alana aktarımı ve kimlikli mekanlar oluşturmak buna bağlıdır.
Benim, bahsettiğim bu alanları kurgularken ya da kurgulanmış mekandan kesit alırken vurgulamak istediğim; aslında yaşamlarımızın bize birçok eleman sağlaması ve bu elemanları içinde bulunduğumuz yerleşik ortama dahil ederek, sanat eseri içinde konumlandırmak.
Çoğunlukla nesne-mekan-beden beraberliğini barındıran kompozisyonlar ele alıyorum ki bu, çalışmalarımda, nesne ve mekanların yaşamlarımızdaki izlenimlerini yansıttığımız bir an ya da bir ifade biçimi olarak karşımıza çıkabilsin.’’
Sergi 6 Mart 2016 tarihine kadar Harmony Sanat Galerisi’nde görülebilir.
 
Müzik: Müzikotek
 
Devamı

Seçtiklerimiz