3dcb48cd-0eab-4c0c-8c19-3b578c324562.jpg

“Ben Bir Kadınım” | Art212

114 B izlenme  
9.05.2022

“Ben Bir Kadınım” 31 Mart - 6 Nisan 2022 Art 212 Küratörlüğünü Dr. Feride Çelik’in üstlendiği “Ben Bir Kadının” adlı sergi dört kadın sanatçının katılımı ile ART212’de gerçekleşiyor. Sergi karma sergi olup, dört kadın sanatçının katılımı ile gerçekleşecek: Şela Yener Servil Değirmenci Berfin Kiyici Ayla İbar Kadınların sorunlarına mercek tutmak ve toplumda bir farkındalık yaratmak adına yola çıkan sergi Simone de Beauvoir'in de dediği gibi "kadın doğulmaz kadın olunur”. Sözünden yola çıkıyor.

Ayla İbar: İstanbul doğumlu, işletme ve sinema eğitiminin ardından bankacılık sektöründe yönetici olarak çalıştı. Bu dönemlerden başlayan eğitmenliğini sinema ile birleştirerek Sinema Eleştirmenliği, Sinema Tarihi eğitmenliğine devam ediyor. Sanata olan ilgisini sanatın her dalındaki eğitim ve projelerle pekiştiriyor.

Berfin Kıyıcı: İstanbul doğumlu, siyaset bilimi eğitimini yurtiçinde ve yurt dışında tamamladı. Okul yıllarında başladığı Fransızca öğretmenliği kariyerine kurucusu olduğu yurt dışı eğitim ve danışmanlık şirketinde devam ediyor. Uzun yıllardır sanata olan ilgisini ise şimdilerde seramik ile devam ettiriyor.

Servil Değirmenci: Fizik mühendisliği ve işletme yüksek lisans eğitiminin ardından çeşitli sivil toplum kuruluşlarında çalıştı ve proje yöneticiliği yaptı. Sanat tarihi ile başlayan sanat yolculuğuna heykel ardından seramik ile devam ediyor.

Şela Yener: Halka İlişkiler eğitiminin ardından profesyonel yaşamında kadın ve çocuklara yönelik finansal okur yazarlık eğitimi veren sosyal sorumluluk projelerinde yer aldı. Sanat ve kadının toplumdaki yeri üzerine projeler geliştirmeye ve uzun yıllardır ilgilendiği sanat yolculuğuna seramik ile devam ediyor. Küratör

Feride Çelik: Sanat yönetimi ve sanat kuramı alanlarında yüksek lisans ve doktora eğitimini tamamladı. Şu anda da serbest olarak sanat küratörü danışmanı ve eğitmeni olarak çalışmalarına devam ediyor.

Devamı

Seçtiklerimiz