Bir Başka - Art212 Sanat Galerisi

83 B izlenme  
7.11.2020
"Bir;Başka"
6 Haziran - 17 Haziran 2014
Art212 Sanat Galerisi2007 yılında farklı disiplinlerden gelen sanat tutkunu 8 kadın, Beykoz Konakları Vakfı tarafından düzenlenen Mustafa Horasan resim atölyesinde resim çalışmalarına başlar. Sanatsal üretim aşamalarında, Horasan’ın öncülüğünde değişik teknik ve malzeme kullanılan atölyede, çok sesli bir ortamda olmanın avantajlarından yararlanarak farklı bakış açıları ve duyguların oluşturduğu renk ve formlarla sanatı keşfetmeye, sanatı yaşamaya çalışırlar.
 
Her sene hazırladıkları eserleri karma bir sergiyle sanat severlerin beğenisine sunan atölye, bu sene de 2013-2014 döneminin çalışmalarını “Bir;Başka” adlı sergiyle Art212’de sanat severlerle buluşturuyor. Horasan-Sabo atölyesi olarak çalışmalarına devam eden atölyenin bu seneki teması, atölye ruhunu devam ettirerek , her bireyin “Bir;Başka”  bakış açısının olabileceğini, bir çok konuda farklı hareket edebileceğini ama bu farklılıklar ve değişik bakış açılarına rağmen bir bütün olarak kalınabileceğini vurgulamak…
 
Bu  seneki serginin tüm geliri, Soma faciasında hayatını kaybeden madencilerin çocuklarının eğitim masrafları için bağışlanacağından dolayı da “Bir;Başka”. 06.Haziran.2014 tarihinde kapılarını ziyaretçilere açan sergi, 17.Haziran.2014 tarihine kadar Art212’de gezilebilecek.
Müzik:Müzikotek
Devamı

Seçtiklerimiz