Body Worlds - Gunther von Hagens

47 B izlenme  
10.03.2021

Gunther von Hagensın Orjinal Vücut Dünyası Sergisi & Yaşam Döngüsü 11 Hazirandan itibaren İstanbulda

Dünyanın çeşitli yerlerinde 30 milyon dan fazla insanın gördüğü Body Worlds sergisi, diğer sergilerden farklı olarak kendimize bakış açımızı değiştiriyor.

Alman bilim adamı ve Dr. Gunther von Hagens bu sergide 200den fazla insan bedeni parçalarını plastination yöntemi denilen bir yöntem ile çürümez hale getirip sergiliyor. Body worlds gelen izleyicilerin insan vücudunun iç ve dış oluşumu görmesini, incelemesini sağlıyor.

Kasları, damarları ve organları yaşayan vücudun içinde olduğu halde, yani bozulmamış haliyle sergiliyor ve sağlıklı organlar ile sağlıksız organların arasındaki farkın açıkça görülmesini sağlıyor.

Body Worlds insanın kendiyle karşı karşıya kalmasını sağlayan unutulmaz bir deneyim ortaya koyuyor. İnsanların kendi vücutlarını bağışlamaları sonucu insan bedenlerinin ve iç organlarının halka sergilenebildiği tek insan anatomisi sergisi Gunther von Hagens Body Worlds dur.

Eğlence sektörü yatırım danışmanlığı, büyük etkinlik organizasyonu ve produksiyon konularında çok yönlü vizyonu ve profesyonel yaklaşımı ile bilinen THEPARTNERS aile eğlencesine yönelik, uluslararası popüler eğitim sergileri ile Türkiye de bir ilke imza atmış olup 2006  2010 yılları arasında Leonardo: Evrensel Deha, Einstein, Beyin Gizemli Yolculuk, Su, Her Damla Değer Katar, Robot Zoo, Barbie ve Lego Sergilerinden sonra Body Worlds Sergisini ziyaretçilerin beğenilerine sunmaktadır.

Devamı

Seçtiklerimiz