d579ba1d-1de9-4555-ad70-f96e65b15b27.jpeg

Çağatay Odabaş - Sıfır Tolerans - Studio 9 Istanbul

15 B izlenme  
6.01.2021

Çağatay Odabaş – Sıfır Tolerans Nisan’12

Studio 9 Istanbul sizlere genç yaşına rağmen Istanbul’un bir çok ünlü çağdaş sanat koleksiyoneri tarafından ilgiyle takip edilen sanatçı Çağatay Odabaş’ın merakla beklenen son serisini sunmaktan mutluluk duyar.

Çağdaş tekniğini değiştirmesi ile ortaya çıkan bu yeni ve eşsiz seri sanatçının 19 Nisan'da açılan kişisel sergisinde Studio 9 Istanbul aracılığıyla sanatseverlerle buluştu.

Odabaş son serisindeki eserlerinde de görüldüğü gibi serginin teması da olan “sıfır tolerans” ı her zaman ilke edinmektedir. Bunun nedeni sanatçının fazlasıyla deforme edilmiş figürleri, çoğu sanatçının kullanmaktan çekineceği iddialı renkleri çok net ve pürüzsüz bir teknikle birleştirmesidir. Her eserinde bu deforme edilmiş figürleri ve çağrıcı renkleri kullanan sanatçı aynı zamanda bunlarla çelişen tekniğini de hiç taviz vermeden sınamaktadır.

Bu deforme edilmiş figürlerden oluşan eserlerinde sanatçının ön plana çıkardığı “sıfır tolerans” ilkesiyle oluşturduğu eşsiz tekniğidir. Sanatçı bu inanılmaz tekniği uzun süreli çalışmalar ve denemeler sonucu zaman aşımında bulmuş ve hatta halen geliştirmektedir ve bu geliştirme çabası taviz vermeyen ilkesinden dolayı her zamanda gelişmeye devam edecektir.

Devamı

Seçtiklerimiz