Caresse Art, Artistic Integrity | Caresse, a Luxury Collection Resort & Spa Bodrum

135 B izlenme  
17.10.2023

Caresse Art, Artistic Integrity 

1 Temmuz – 31 Ekim 2023

Caresse, a Luxury Collection Resort & Spa Bodrum

Bodrum ve Bitez koyu arasında bulunan Asarlık Mevkii'nin en sakin ve gizli noktasında konumlanan uluslararası otel zinciri Marriott International’ın, The Luxury Collection bünyesinde yer alan Bodrum’daki ilk resort oteli Caresse, a Luxury Collection Resort & Spa, Bodrum sanat turizmine öncülük etmek ve yön vermek amacıyla Caresse Art projesini Haziran ayı itibariyle hayata geçiriyor. 

Caresse Art, kendini ulusal ve uluslararası Türk sanatçılarla Caresse Bodrum’un mimari dokusunun birleştirildiği vizyoner bir proje olarak adlandırılıyor. Sanatsal iş birlikleri süreçlerini tamamlayan Caresse Art projesinin sanat yönetimini üstlenen Elçin Sümer, ilk çalışma olarak nitelendirilen ‘’ Artistik Integrity’’ isimli sergisini sanatseverlerle oluşturuyor. Caresse Art; Server Demirtaş, Hanefi Yeter, Ayla Turan, Ara Güler, Kemal Tufan, İbrahim Örs, Cihat Aral ve Mert Ege Köse gibi isimlerin de yer aldığı 100 sanatçının, toplamda 400 ve üzeri eserinin sergileneceği ve sezon boyunca birçok sanatsal etkinliğe yer verilecek bir art fair olarak kurgulanmıştır.

Caresse Art, metropollerdeki sanat eserlerinin sergilendiği müzelerden ilhamla, otelin mimari tasarımını sanat ile taçlandırılıyor. Caresse Art oluşumu ‘’Artistik Integrity’’ ile birlikte sanat fuarı edasıyla Bodrum’da yaza damgasını vurmaya hazırlanırken aynı zamanda sanatın iletişimi arttıran unsurlarından yola çıkılarak sanatçı performanslarının, vizyoner turların ve söyleşilerin gerçekleşeceği proje olarak sanatseverlerle buluşuyor.

Devamı

Seçtiklerimiz