f7c849f2-0101-48db-a188-b74f67246675.jpg

Collectors' Stories | Contemporary İstanbul 16

132 B izlenme  
4.11.2020
Collectors’ Stories
3-6 Kasım 2016
Contemporary İstanbul
Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı
 
 
Bu yıl 3-6 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek olan Contemporary Istanbul Türkiye’nin en önemli koleksiyonerlerinin koleksiyonlarından en özel eserleri bir araya getirecek bir sergiye ev sahipliği yapacak.
 
Collectors’ Stories, Türkiye’nin önde gelen 60 çağdaş sanat koleksiyonundan, 120 eseri, Contemporary Istanbul sırasında ilk kez bir araya getirecek. Proje kapsamında Türkiye’nin önde gelen koleksiyonerlerinin kendi koleksiyonlarından seçeceği eserler fuar alanında 1.500 m2’yi aşan bir alanda sergilenecek. Koleksiyonerlerin kişisel estetik anlayışlarını sunmalarına olanak sağlayacak sergi, Türkiye’de sanat koleksiyonerliğinin geçirdiği dönemsel değişimleri ve bugününü de tartışmaya açacak. Türkiye’nin sanat alım eğilimleri, motivasyonları ve stratejileri belge niteliği kazanacak. Farklı duruşları, tercihleri ve koleksiyonları bir araya getirecek olan proje, birliktelik ruhunu canlandırmayı amaçlarken yeni nesil sanat koleksiyonerleri için de adeta bir yol haritası çizecek. Eser seçiminin bizzat koleksiyonerler tarafından yapılacağı sergi, genç koleksiyoner adaylarının yanı sıra, ziyaretçi ve sanatseverlere yön verecek.
 
Contemporary Istanbul Artistik Danışmanı Marc-Olivier Wahler’in küratörlüğünü, Contemporary Istanbul Program Direktörü Doç. Dr. Marcus Graf’ın koordinatörlüğünü yapacağı serginin planlama aşamasından yürütmesine kadar üniversitelerin ilgili bölümleri, akademisyenleri ve öğrencileri ile ortak çalışma yapılacak. Söz konusu koleksiyonların ve eserlerin güncellikleri etrafında yeniden düşünürken geleceğin küratörleri ve sanat profesyonelleri için de benzersiz bir fırsat sunacak.
 
Müzik: Müzikotek
Devamı

Seçtiklerimiz