d579ba1d-1de9-4555-ad70-f96e65b15b27.jpeg

Contemporary İstanbul 13-Özel Açılış

448 B izlenme  
10.11.2020
Contemporary İstanbul 13
7-10 Kasım 2013
Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı
 
Türkiye’nin en kapsamlı uluslararası çağdaş sanat fuarı Contemporary Istanbul, 7-10 Kasım 2013tarihlerinde sanatseverleri İstanbulKongre Merkezi ve İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda buluşturuyor.
 
8. Contemporary Istanbul bu sene 750 sanatçı, 3000 eser, 23 ülkeden 96 çağdaş sanat galerisi ile beraber 70.000’den fazla ziyaretçiyi ağırlıyor. Ana sponsorluğunu Akbank Private Banking, ortak sponsorluğunu Zorlu Center ve Yıldız Holding, özel proje sponsorluğunu uluslararası petrol ve doğalgaz şirketi OMV’nin üstlendiği 8. Contemporary Istanbul’da Avrupa, İngiltere, Balkanlar, Kuzey Afrika, Doğu Akdeniz bölgelerinden, Avrupa ve Amerika kıtasından seçki halinde sanatseverlere sunulacak. Contemporary Istanbul ve bu senenin en büyük yeniliği Plug-in Istanbul Yeni Medya Bölümü’nün Teknoloji Sponsorluğu’nu Vestel üstleniyor.
 
Dünyanın en önemli galerileri arasında yer alan Marlborough Gallery, New York; Galerie Lelong, Paris; Andipa Gallery, London; Opera Gallery, Cenova; Galeria Filomena Soares, Lizbon; Galeria Javier Lopez, Madrid; Senda Gallery, İspanya; Michael Schultz, Almanya; Klaus Steinmetz, Kosta Rika, ve Türkiye’den Dirimart, Galerist, Galeri Mana, Galeri Nev, Pi Artworks, Rampa, x-ist katılımcı galeriler arasında olacak. Contemporary Istanbul 8. senesinde yurtdışından birçok koleksiyoner grubunun da uğrak noktası olacak. Uluslararası Kurumsal Çağdaş Sanat Koleksiyonerleri Derneği IACCCA’nın (International Association of Corporate Collections of Contemporary Art) 30 seçkin üyesi, dünyanın önde gelen sanat kurumlarından Palais Do Tokyo’nun uluslararası koleksiyonerlerden oluşan Tokyo Art Club üyeleri, Galerie nationale du Jeu de Paume müze koleksiyoner grubu fuar açılış günlerini izlemek üzere İstanbul’a geliyorlar.
 
Müzik: Müzikotek
 
Devamı

Seçtiklerimiz