d579ba1d-1de9-4555-ad70-f96e65b15b27.jpeg

Contemporary İstanbul 18 | Cİ Özel Röportajlar

100 B izlenme  
3.11.2020

Contemporary İstanbul 18 

Cİ Özel Röportajlar

20 – 23 Eylül 2018

Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Salonu
 

CI 2018, 54’ü yurtdışından toplam 83 galeri ile yaklaşık 2 bin eseri sanatseverler ile buluşturacak Uluslararası sanat piyasasının İstanbul’a güveni tam!

Contemporary Istanbul (CI) 13. yılında çağdaş sanatın önemli örneklerini Akbank ana sponsorluğunda 20 – 23 Eylül 2018 tarihleri arasında bir araya getirmeye hazırlanıyor. 54’ü yurtdışından olmak üzere 83 galeri, 400’ü yabancı 650 sanatçının yaklaşık 2 bin eseriyle fuarda yer alacak. 

Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen galerilerini, sanatçılarını, kurum ve kuruluşlarını geniş bir kitle ile İstanbul’da bir araya getiren 13. Contemporary Istanbul (CI) için geri sayım başladı. Türkiye’nin kültür sanat hayatına katkı sağlayan Akbank, 13. yılında da Contemporary İstanbul’u yalnız bırakmıyor. Kurulduğu günden bu yana sanat ve sanatçının yanında olan Akbank’ın Türkiye’nin tanıtımına katkı sağladığının altını çizen Akbank Yönetim Kurulu Başkanı ve Murahhas Üye Suzan Sabancı Dinçer, “Bugün dünyanın en önemli çağdaş sanat etkinliklerinden biri olan Contemporary Istanbul’un yıllar önce koyduğumuz hedefe ulaşmasından mutluluk duyuyoruz. İstanbul artık dünyada çağdaş sanatın kalbinin attığı önemli merkezlerden biri; bu da hepimize gurur veriyor. Yıl boyunca düzenlenen etkinliklerin yanı sıra Contemporary Istanbul Fuarı hem uluslararası konuşmacıları hem de farklı ülkelerden katılan galerileriyle şehrin ilgi ve odak noktası oluyor. Contemporary Istanbul’un sadece İstanbul’u değil bütün ülkemizi uluslararası alanda büyük bir başarıyla temsil etmesi ve tanıtması gerçekten çok önemli. Bu sene 70. Yılını kutladığımız Akbank’ın, kültür sanat alanında yürüttüğü çalışmaların en uzun soluklularından biri olan Contemporary Istanbul Çağdaş Sanat Fuarı’nın ana sponsoru olmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

Müzik: Müzikotek

Devamı

Seçtiklerimiz