d579ba1d-1de9-4555-ad70-f96e65b15b27.jpeg

Çıplak Performans - Marina Abramoviç / MoMA

92 B izlenme  
25.11.2020

MoMA, 14 Mart  31 Mayıs tarihleri arasında ünlü performans ve plastik sanatlar artisti Marina Abramovicin retrospektifine ev sahipliği yapıyor.

Sergi, öncelikle sanatçının bütün performanslarını içeren video gösterimleri ve belgesel görüntüleri üzerine gerçekleşecek.

40 yılı aşkın süredeki, 50den fazla Abramovic işinin sergileneceği şovun küratoru, P.S. 1 yöneticisi ve medya ve performans sanatları departmanı şef küratoru Klaus Biesenbach.


Sanatçı, sergisinin oluşumu suresince sıradan sosyal iletişim yolları ve konuşmaktan uzak duruyor. Abramovicin kendisi MoMAdaki serginin son günü olan 31 Mayıs tarihine kadar (bu da 700 çalışma saati yapmakta) müzenin avlusunda yer alan bir masada Sanatçı Sunumu olarak bizzat bulunacak.

Karşılıklı olarak boydan boya oturtulacak ziyaretçiler, istedikleri ve keyfine vardıkları süre boyunca Abramovicin onlarla konuşmaması ve iletişim kurmamasını deneyimleyebilecek. Bir diğer farklı ek sergi ise, Abramovicin öğrencisi 36 kişinin gerçekleştirdiği, sanatçının beş adet yeniden canlandırılmış performansının gösterileceği bir sergi Eger bir Abramovic hayranıysanız bu performansın bir parçası olmayı ve kendisiyle tanışma sansını yakalamayı istiyorsanız, sergi 31 Mayis tarihine kadara MoMAda.

Devamı

Seçtiklerimiz