3ed9bb05-596e-4bd5-bdad-96342b793089.jpg

Dalgalar | Blok Art Space

99 B izlenme  
6.11.2020
"Dalgalar"
15 Ocak - 28 Şubat 2015
Blok Art Space


Bilim, sanat ve teknoloji alanında çalışan ve Türkiye’nin en önemli yeni medya sanatçılarının gerçekleştirdiği “Dalgalar” sergisi, doğanın içindeki en temel hareketlerden birini çıkış noktası olarak görüyor. 
Ses dalgaları… Işık dalgaları… Beyin dalgaları... Mekanik ve manyetik dalgalar.. Finansal dalgalanma-lar.. Kalabalık akışları… Operasyon dalgaları… Gündelik gelgitlerimiz…
Tüm bunlar, içinde yaşadığımız güncel yaşamın çeşitli fragmanları.. Dalgalar sergisi, yaşama yön verebilme gücüne ve bu gücün nasıl kullanılabileceğine odaklanıyor... İzleyiciyi her küçük hareketin bir diğerini nasıl etkilediğini ve nasıl da dönüşüme yol açtığını fark etmeye çağırıyor. Uyurgezerleşmiş ve sıradanlaşmış algı ve eylem dünyasında başka deneyim alanları ve anları ile tasarıma açılmayı amaçlıyor.
Küratörlüğünü sosyolog ve yeni medya sanatı kuramcısı Ebru Yetişkin’in üstlendiği sergi BLOK art space’in Çukurcuma’daki galeri mekanında ve Faik Paşa Caddesi üzerinde yer alan inşaat halindeki boş bir binada kuruluyor. 
Sergi boyunca Cumartesi günleri saat 17:30’da dalgalar kavramını fizik, mimarlık, felsefe ve sosyoloji yönlerinden tartışacak konuşmalar ve çeşitli canlı performanslar olacak.

Sanatçılar:
Alp Çoksoyluer 
Alper Derinboğaz
Ayşe Gül Süter 
Buşra Tunç
Candaş Şişman 
Deniz Kader
Erdal İnci 
Korhan Erel 
Osman Koç
Ozan Türkkan 
Refik Anadol

Müzik:Müzikotek
 
Devamı

Seçtiklerimiz