Daniele Sigalot | Around the WORD | Anna Laudel Bodrum

128 B izlenme  
17.10.2023

Daniele Sigalot 

Around the WORD

25 Haziran - 23 Temmuz 2023

Anna Laudel Bodrum

 

Anna Laudel Bodrum, kendine has neşeli, absürd sanatsal dili ve içeriği ile izleyicileri şaşırtmayı seven kavramsal sanatçı Daniele Sigalot’un "Around the WORD" isimli kişisel sergisini 25 Haziran’da sanatseverlerle buluşturuyor. Sanatçının yeni ve yakın zamanda üretilmiş eserlerinden oluşan sergi 23 Temmuz tarihine kadar ZAİ Yaşam’da görülebilir.

Disiplinlerarası üretim yapan Daniele Sigalot'un eserleri parçası olduğu sanat dünyasının dokunulmaz alanlarına, koleksiyonerlere, eleştirmenlere, kurumlara ve kendisine yönelttiği eleştirel bakışıyla dikkat çekiyor. “Around the WORD" İtalyan sanatçının sanata olan renkli, eğlenceli ve aynı zamanda zekice tasarlanmış mizahi yaklaşımını çarpıcı bir şekilde ziyaretçilere sunuyor. 

Around the WORD, ironiyi ve sadeliği parlak ve zıt renklerin üzerinde az sayıda kelimeyle güçlü bir şekilde aktarıyor. Bu kapsamlı kişisel sergide, Bu kapsamlı kişisel sergide, değişken boyutlarda birçok alüminyum post-it bir araya getirildi. Post-it üzerinde yer alan birbirinden farklı kapsamlardaki ironik ve eğlenceli ifadeler günümüz değerlerine parmak basıyor. 

Anın ruhunu yakalayan sanatçı Sigalot üretimlerinde sanat endüstrisinin parlak ve cazibeli görüntüsünün ardında gizlenen gerçekleri esprili bir şekilde aktarıyor. Hem sözcüklerin hem de malzemelerin çok yönlülüğü ile oynayan sanatçı, paradoksal, ironik ve gerçeküstü tarzıyla modern ve toplumsal trendleri yakalayan eserler üretiyor.

Daniele Sigalot'un kendine has nüktedan üretimlerinin yer aldığı kişisel sergisi "Around the WORD" 25 Haziran - 23 Temmuz 2023 tarihleri arasında Anna Laudel Bodrum'da ziyaret edilebilir. 

Devamı

Seçtiklerimiz

Bizi Whatsapp'ta takip edin