973c8d03-2093-4610-8d2b-5be8c458cec0.png

Dekolte - Ardan Özmenoğlu

32 B izlenme  
3.12.2020

Ardan Özmenoğlu, 1979 yılında Ankarada doğdu. Lisans(BA) ve lisansüstü eğitimini(MFA) Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesinde tamamladı.

Berkeleydeki Kala Art Enstitüsünde, Berlin; Ateliergemeinschaft Milchhof e.V. de ve Belçika; Frans Masereel Sanat Merkezinde davetli sanatçı olarak çalıştı. San Fransisko Sanat Enstitüsünde (SFAI) ilk konferansını verdi.


Çalıştığı atölyeler arasında Künstlerhaus Bethanien, Berlin ve Lower East Side Printshop, New York , Frans Maserel Sanat Merkezi bulunmaktadır. Sanatçı 2004 yılından beri yurtiçi ve yurtdışında kişisel ve grup sergilerine katılmaktadır.


Sanat eserlerini, özgün baskı tekniklerini farklı materyal yüzeylerinde kullanarak oluşturduğu mekana özgü enstalasyonlar ve bu teknikle buluşturduğu transparan heykeller oluşturmaktadır. Chelsea Uluslarası Güzel Sanatlar Yarışmasında üstünlük belgesi, Post-it 3M firmasının düzenlediği tasarım yarışmasında, resim dalı üçüncülük ödülü, Türkiye Omirilik Felçlileri Derneği, afiş ve slogan yarışmasında birincilik ödülü olmak üzere birçok başarı sertifikaları ve ödülleri bulunmaktadır. Tasarım ve mimarlık firmalarına projeler üretmektedir. Özmenoğlu çalışmalarına İstanbul Yeniköydeki stüdyosunda devam ediyor.

Devamı

Seçtiklerimiz

Bizi Whatsapp'ta takip edin