d579ba1d-1de9-4555-ad70-f96e65b15b27.jpeg

Devrim Erbil | Müzesini Düşleyen Resimler | Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi

106 B izlenme  
4.11.2020

Devrim Erbil
 "Müzesini Düşleyen Resimler"
5 Ağustos - 5 Eylül 2016
Şevket Sabancı Kültür ve Sanat MerkeziDevrim Erbil'in "Müzesini Düşleyen Resimler" sergisi Bodrum Belediyesi Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezinde sanatseverlerle buluşuyor.

Devrim Erbil'in Sanat Kültür ve Eğitim Vakfı’nın bünyesinde bulunan koleksiyon resimlerinden oluşan "Müzesini Düşleyen Resimler" sergisinde, elliye yakın eser yer alacak.

Bodrum Belediyesi Şevket Sabancı Kültür Merkezi Sanat Direktörü Dilara İnce ve serginin Küratörü Durdu Bulduklu’nun organizatörlüğünde gerçekleştirilecek sergi, Devrim Erbil’in çeşitli dönem eserlerinden bir seçki sunmakta.

Devrim Erbil, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un Bodrum’u bir sanat kenti yapma projesine, açılacak sergiyle katkıda bulunmak istediğini ifade ederek, “Bodrum'da kendi adımı vereceğim ve koleksiyon eserlerimden oluşan bir müze projesi düşlüyorum. Gelecekte Bodrum’da Devrim Erbil Müzesi açılırsa, ‘Müzesini Düşleyen Resimler’in hayali gerçekleşecektir” dedi.

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon Devrim Erbil’in Bodrum’a vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür ederek, “Bodrum’da sanatın ve kültürün gelişmesi için gerçekleştirilen çalışmalara büyük destek veren değerli büyüğüm Devrim Erbil’e çok teşekkür ediyor, tüm sanatseverleri bu sergiye davet ediyorum” şeklinde konuştu.

‘’Müzesini Düşleyen Resimler’’ sergisi 5 Ağustos - 5 Eylül tarihleri arasında Bodrum Belediyesi Şevket Sabancı Kültür Merkezi’nde sanatseverlerle buluşacak.

Müzik: Müzikotek

Devamı

Seçtiklerimiz