728x90.jpg

Didem Kavuzlu | Ardında | İstanbul Concept Gallery

86.982 izlendi
Didem Kavuzlu
Ardında
19-30 Mart 2019
Istanbul Concept Gallery
 
Istanbul Concept Gallery’de Didem Kavuzlu’nun ilk kişisel sergisi “ARDINDA…” açıldı. Koordinatörlüğünü Hakan Kürklü’nün üstlendiği serginin küratörü Işık Gençoğlu. Kavuzlu, fırçasındaki kadınların farklı duygu durumlarını izleyici ile buluştururken, başka bir yüzyılın bambaşka bir atmosferini bugüne, yaşadığımız mekanlara taşıyor.
Sergiyi oluşturan portreler, Didem Kavuzlu’nun gerek kişisel gerekse tarihsel yaşam iz ve izlenimlerini tekrar gündeme getirirken, sergi alanı Kavuzlu’nun bu gününe temel oluşturmuş özel kadınlara, örnek aldığı, hatta hayranlık duyduğu duayen isimlere saygısını gösterdiği, bir nevi teşekkürünü sunduğu kutsal bir alana dönüşüyor.
Kavuzlu’nun resimleri hakkında sanatçı Mahir Güven şöyle diyor: “Kavuzlu’nun resimleri bireyin çoğu kez kendiyle yüzleşmekten tüketim çılgınlığı ve çeşitli toplumsal kimlikler ile kaçındığı günümüzde tekrar kendine dönmesini portre resimleri sayesinde sorgulamasını ister gibi görünüyor. Sanatın bu değerli çabasında kendine yer bulabileceğine inanmaktayım.”
 
Sergide;
Didem Kavuzlu’nun 18 parça portre eseri yer alıyor.
Kavuzlu’nun fırçasındaki kadınların mana dolu gözlerini ve o gözlerle izleyicisinde aralanacak anı kapılarını deneyimleyeceğiniz bu çok özel sergiye sizleri de bekliyoruz.
 
Müzik: Müzikotek
 


BENZER VİDEOLAR

ART BLOG