d579ba1d-1de9-4555-ad70-f96e65b15b27.jpeg

Dönüşüm II /Transformation - Ali Raşit Karakılıç

28 B izlenme  
3.12.2020

Ali Raşit Karakılıç sergisi 14 Mayıs- 10 Haziran tarihleri arasında Rezan Has Müzesi Sergi Salonu’nda izlenebilir.”İnsan toplum içinde yaşadığına göre çevresinde olup bitene kayıtsız kalamaz, kalmamalıdır, özellikle sanat yapan birey bundan sorumludur.” cümlesiyle dünya görüşünü ortaya koyan Ali Raşit Karakılıç, ” Resimlerim huzur bulma kaynağı değildir.” diyor ve ekliyor “Doğada her şey,yavaş yavaş, ya da hızlı bir biçimde değişim/dönüşüm içindedir, evrendeki her şey bir Yapım/Yıkım - Çözülme/Çürüme - yeniden oluşum, kısacası DEĞİŞİM/DÖNÜŞÜM sürecindedir.

Bu açıdan bakıldığında, toplumsal yaşamın da öyle olduğu görülür. Objektif bakışla evrendeki, doğadaki Dönüşümden - Toplumsal yaşama, Toplumsal yaşamdan - Bireysel yaşama kadar sürekli DEĞİŞİM/DÖNÜŞÜM yaşamaktayız. OLUMLU VE OLUMSUZ güçler her zaman iş başında”
Serginin önemli bir özelliği de sanatçının yıllar süren çalışmaları içerisinde İstanbul’da açtığı ilk kişisel sergisi olması.

ALİ RAŞİT KARAKILIÇ
1951 - Nazilli doğumlu olan sanatçı, ilk ve orta öğretimini Adana’da tamamladı.
1974 - Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi (T.G.S.Y.O.)
Birleşmiş Ressamlar Derneği, Adana sanat konseyi üyesi olan Karakılıç, halen Adana’daki atölyesinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Devamı

Seçtiklerimiz