5fba12a4-40bc-4ffb-aad4-19d6c0a5c162.jpg

Düşler Ülkesi - Hakan Ada

17 B izlenme  
17.02.2012
Alif Art’tın Genç Sanatçılar Müzayedesinde öne çıkan sanatçı Hakan Ada "Düşler Ülkesi" isimli ilk kişisel sergisi ile 16 Şubat - 3 Mart 2012 tarihleri arasında Chalabi Art Gallery’de.

Denizhan Özer küratörlüğünde gerçekleşen sergide yaşadığımız dünyanın kaotik durumuna karşın, sanatçı düşüncenin sınırsızlığı içinde bilinçaltı yansımaları tuval üzerine aktarmaktadır. Normal bir yaşantının ortaya koyduğu gerçekleri tamamen değiştirip, aklın sınırlarını zorlayan resimler, aynı zamanda bilinçle, bilinç dışını ortak bir yol üzerinde de bir araya getirmektedir.

Gerçeküstücü (Sürrealist) bir yaklaşımla yapılan resimlerde karşımıza çıkan büyük boşluklar, havada asılı kalan evler, gökyüzüne uzanan merdivenler, günlük hayat içine giren gergedanlar, atlar, inekler gibi imgelerle karşılaşırız. Burada algı hayal dünyasının etkisinde kalarak bizleri resimlerdeki imgelere paralel bir düzeye getirir ve karmaşık olarak kullanılan düz çizgilerle de yeni düşünce sarmalının helezonik ve döngüsel yapısına kapılarak kendimizi resimlerdeki boşlukların içine koyarız. İşte kendimizi resimlerde koyduğumuz bu yer Hakan Ada'nın 'Düşler Ülkesi'dir.

Düşle gerçek arasına sıkışmış günümüz insanının ruh hallerini anlatan serginin bazı eserleri 15-18 Mart tarihleri arasında Art Bosphorus sanat fuarında Chalabi Art Gallery’de izlenebilir.

   
Devamı

Seçtiklerimiz