0c52e19d-efae-4515-a4ef-f90c93651a6b.jpg

Ebru Uygun | EBRUca NEFES | Galeri/Miz

86 B izlenme  
6.11.2020
Ebru Uygun
EBRUca NEFES
10 Şubat - 2 Mart 2015
Galeri/Miz


Ebru sanatına getirdiği tekniklerle çalışmalarına modern bir yaklaşım kazandıran Ebru Uygun, merakla beklenen yeni kişisel sergisini Galeri/Miz’de sanatseverlerin beğenisine sunuyor. Ebru sanatını yepyeni tekniklerle değişik yüzeylerde uygulayan sanatçı, unutulmaya yüz tutmuş bu değerli sanatımızı gündelik hayatın içine yerleştirerek her malzemeyi bir çağdaş sanat eserine dönüştürüyor. Sanatçının “EBRUca NEFES” adlı kişisel sergisi 10 Şubat’ta sanatseverlere yeni bir nefes sundu.
20 yıllık sosyal sorumluluk yaşamında biriktirdiklerini ebru sanatı ile ifade etme şansı yakaladığını belirten Uygun üçüncü büyük kişisel sergisi hakkında; “Bu sergi açıkçası biraz daha farklı bir boyut aldı. Maneviyatı daha yüksek bir sergi. İsmi gibi nefes aldığım, beni ifade eden her şeyi yansıtmaya çalıştım. Çünkü ebru hayallerimin bir şekilde suya dökülüp renklerle ifade bulması. Bu sergi beni ifade eden bir harman, bir karmaşa… Kısacası ‘ben’im. Bu nedenle benim için farklı bir heyecan da taşıyor” ifadelerini kullandı.
ISS Türkiye tarafından desteklenen “EBRUca NEFES” sergisinden elde edilecek gelirin bir kısmı okumaya istekli çocukları eğitim hayatları boyunca destekleyen TOÇEV’e bağışlanacak.
Müzik:Müzikotek
Devamı

Seçtiklerimiz